poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Dyscyplina - prawy dla zaawansowanych.

Prawdy dla zaawansowanych :
Dla każdego z nas, dla kogo realizacja swoich możliwości w tym życiu - stawiając na pierwszym miejscu rozwój świadomości (rozwój duchowy) jest bezwzględnym priorytetem.

Narzędzie, które wzrusza ego najszybciej.
Dyscyplina i jej rola w każdym obszarze naszego życia.

Definicja dyscypliny jest bardzo prosta - wytrwale robisz to, co trzeba - wtedy, gdy trzeba - aż osiągniesz określony efekt, nauczysz się czegoś, dotrzesz do celu itp.

Dyscyplina jest naturalna w pozytywnym stanie energii (np. w stanie radości) - pod warunkiem, że jasno i klarownie wiemy dokąd dążymy.

Życie na 100% naszych możliwości to przygoda dla osób dojrzałych. Dorosłych, które przekroczyły już pułapki dziecinnego postrzegania czy podejścia do rzeczywistości.

Dorosłość (dojrzałość duchowa) wymaga zrozumienia roli dyscypliny - czyli ćwiczenia mocy wyboru - wolnej woli.
Ponieważ istnieje wolna wola - istnieją też konsekwencje.
To jaką energię wybieramy, gdzie koncentrujemy nasz umysł, co robimy oraz jak to robimy w każdej godzinie naszego życia - ponieważ jest to nasza własna decyzja - wybór - doświadczamy naturalnie konsekwencji tych wyborów / decyzji.

Oto kilka bardzo ważnych lekcji :

-Dyscyplina obserwacji umysłu. Efektywnie uwolnić się od negatywności pochodzącej z naszego ego możemy wyłącznie, gdy obserwujemy nasz umysł - bez przywiązań i awersji do tego, co się tam znajduje.
Dlatego rezygnujemy z fantazjowania o przyszłości. Wszelkie formy fantazjowania sprawiają, że czas spędzamy w umyśle - nie zaś w rzeczywistości. Fantazjowanie dla umysłu jest tak samo jak gry komputerowe. Mogą być zabawą - ale czasami są nałogiem. Czasami ludzie tak bardzo boją się rzeczywistości i nie chcą się do tego przyznać - tak bardzo boją się ludzi i świata, że uciekają do świata, którego nie ma. Tam nareszcie czują się bezpiecznie. Ale to pułapka. Rozwój duchowy to całkowite poczucie bezpieczeństwa zawsze i wszędzie w każdej chwili -gdziekolwiek jesteśmy !

-Dyscyplina koncentracji uwagi - na jednej czynności w danej chwili. Tak jakby ta czynność i my - było jednością. Cokolwiek robisz - ale robisz to na 100% Twoich możliwości albo nie robisz tego.

-Dyscyplina właściwego działania. Polega na dobieraniu odpowiednich czynności zgodnie z intencją / rezultatem do którego dążymy.
Dla przykładu, jeżeli jesteś przedsiębiorcą i Twoim celem jest w przeciągu najbliższych lat odnosić coraz większe sukcesy - działania, które trzeba podjąć będą drastycznie różne od spędzania godzin czasu na rozrywkach lub oglądając telewizję. Prawdopodobnie czas ten spędzisz na konstruktywnym tworzeniu czegoś, co jest bardzo potrzebne i oczekiwane przez innych. Mało tego - nikt nie powie Ci co masz robić i jak to zrobić -cały plan działania trzeba będzie stworzyć samodzielnie ! Wziąć pełną odpowiedzialność za działania, które się podjęło - a szczególnie za te działania, których się nie podjęło !!

-Dyscyplina doceniania i szacunku dla czasu, który posiadamy. Używanie jak największej części czasu w ciągu dnia w pozytywny, konstruktywny sposób.

-Dyscyplina uważności. Uważności co do tego, co odczuwamy w każdej chwili. Gdy podejmujesz decyzje, dokonujesz wyborów tylko w pozytywnym stanie energetycznym - wybory będą coraz częściej właściwe. Uważność to także intencjonalność. Nigdy nie idź na rozmowę biznesową nie ustalając w pierwszej kolejności co jest Twoją intencją i jaką wartość z tego spotkania otrzyma druga osoba.

Fundamentalna zasada koncentracji - tu i teraz. Teraźniejszość.
EGO żyje w przyszłości oraz w przeszłości.
Dlatego moment mocy jest w tej chwili.

Koncentracja umysłu bierze się z umiejętności życia JEDEN DZIEŃ w czasie.
Przeszłość nie istnieje.
Przyszłości jeszcze nie ma.
Liczy się ten dzień i to co możesz zrobić, stworzyć dzisiaj.

Największą pułapką ego jest sprawić, aby nasza uwaga uległa rozproszeniu na tym co było lub na tym co będzie.
Dlatego tak wielką sztuką rozwoju duchowego i sukcesu w świecie jest stan „bez myśli” - oparte na faktach, oraz mocnej intencji służenia / dawania / tworzenia DZIAŁANIE.

Bez przywiązań i bez awersji.
Wolność od nałogów i uzależnień.

Pamiętajmy, wszelkie nałogi i uzależnienia to tylko pozbawione długotrwałych efektów próby radzenia sobie z WEWNĘTRZNYM stanem emocjonalnym jednostki (np. cierpieniem) za pomocą _zewnętrznych*_ ! czynników w danej chwili. Rozwiązanie działa przez chwilę-godzinę, dwie itp. - a następnie stan emocjonalny wraca.
*Każda próba radzenia sobie z tym co czujemy wewnętrz nas za pomocą zewnętrznego narzędzia - nawet tabletki - jest tylko zaleczeniam skutków - nie uwolni przyczyny !

Uwolnienie wszelkich programów z umysłu, które prowadzą nas do cierpienia i wszelakich uzależnień emocjonalnych wymaga wręcz żelaznej determinacji i dyscypliny. Ego często najmocniej trzyma się tego, co prowadzi do największego cierpienia. Czasami jest to granie ofiary, czasami użalanie się nad sobą, czasami obwinianie innych za własne decyzje czy wybory itp.
Mimo, że narzędzie wymaga dyscypliny - jest ultra proste i super efektywne. To uwalnianie. Koncentrowanie się na energii, którą odczuwamy - ale bez intencji aby ją zmienić lub się jej pozbyć. Wyłącznie z intencją aby zaprzestać stawiać jej opór - pozwolić jej odejść, uwolnić. Zaakceptowanie siebie i świata oraz innych ludzi.

Dyscyplina oznacza tu, aby pod żadnym względem nie myśleć ( myśli kłamią - wynikają z emocji, gdy uwolnimy daną emocję wszystkie znikną ) o tym co czujemy.

Nie walczyć w myślach ze światem i ludźmi. Nie walczyć ze sobą. Po prostu odczuć to co czujemy aż energia zasilająca to uczucie sama zniknie.

Gdy negatywna energia zniknie - pozytywnej będzie coraz więcej.

Ponieważ to stan emocjonalny decyduje o naszych działaniach - nasze działania zmienią się same. Tylko, że bez walki, bez zmagania i bez wysiłku, który z pewnością większość z nas już poznała - tylko, że prawdziwa dyscyplina nie ma w sobie oporu ani wysiłku. !

Kwestie, które od lat odkładaliśmy na później rozwiążemy w przeciągu dni i tygodni - okaże się, że lęk podpowiadał nam fałsz, gdy go uwolnimy - robimy automatycznie to co trzeba nawet to, czego się obawialiśmy - okaże się, że stawienie czoła lękom jest tylko procesem wewnętrznym - wcale nie trzeba uprawiać żadnych ryzykownych sportów na zewnątrz aby uwolnić lęk, który mamy w sobie.

Wolność emocjonalna oznacza, że radość i szczęście to tylko nasza decyzja w danej chwili i nie mogą zależeć od nikogo i niczego w świecie zewnętrznym !

Większość ludzi nie chce faktów, wolą emocjonalne wymówki, które mają jeden cel -przykryć stosy lęku czy niskiego poczucia własnej wartości (poczucie winy/wstyd).

-DYSCYPLINA PRAWDY - zawsze ustal FAKTY. Nie opinie, nie uczucia się liczą - tylko sprawdzone fakty na dany temat.

warto poznać prawdziwą definicję słowa Uczciwość:
- bycie szczerymi
- trzymanie się mocnych wartości i zasad bez względu na okoliczności
- bycie całościowymi - bycie , mówienie, działanie - jest ze sobą spójne ( bez noszenia masek czy udawania dla chęci zysku )

Podświadomość steruje wtedy zachowaniami - a działania mają jedną rolę - spełnić to - w co wierzy umysł.
Jeżeli wierzymy w brak - doświadczymy go.
Jeżeli wierzymy w obfitość - doświadczymy go.
Ale jeżeli przyjrzymy się faktom - zobaczymy, że te planeta to wspaniałe miejsce, które daje możliwość dla każdego z nas doświadczenia tego w co wierzymy.
Przyczyny ani braku ani obfitości - nie ma na zewnątrz nas.
Przyczyna jest w naszym umyśle, który tak steruje naszym życiem abyśmy zobaczyli więcej obfitości lub więcej braku - zgodnie z naszym życzeniem !

" Poprzez naleganie na to, że cel uświęca środki – siła sprzedaje wolność za cenę zysku. Siła oferuje szybkie, łatwe rozwiązania. W przypadku MOCY – cel wymaga większej dojrzałości, dyscypliny oraz cierpliwości aby doświadczyć efektu. Znakomici liderzy inspirują nas do wiary oraz pewności siebie dzięki ich mocy absolutnej uczciwości oraz jedności z zasadami, których nigdy nie łamią. Osoby te rozumieją, że nie możesz złamać zasady i nadal posiadać moc " David R. Hawkins

" Wielcy stają się legendarni, gdy uczą poprzez przykład. Nie to co mają, nie to co robią - lecz to KIM się stali inspiruje całą ludzkość, i to w nich doceniamy " David R. Hawkins

Pamiętajmy, prawdę poznać można tylko po owocach.
Nie liczą się nasze opinie, nasze myśli - liczą się efekty.
Efekty naszego życia (np. to ile wartości wnosimy do życia innych )- mówią o nas wszystko. Niczego więcej nie trzeba dodawać.
To KIM JESTEŚMY widać wszędzie wokół nas w postaci rezultatów.
Czy w polu naszej energiii ludzie wokół stają się lepszymi - koncentrują się na tym co dobre i pozytywne ?

Adam Krasowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz