poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Energie Kolorów: Biały.


Kiedy pomyślisz o bieli i zamkniesz oczy, co widzisz? Czy nie nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu? Zima to chłód i dystans, ale także ogromna jasna płaszczyzna, którą możesz zapełnić tym, czym chcesz. Jest jak czysta tablica, która zachęca do działania, do zapisania nowych historii.
Kolory w fizyce praktycznie nie istnieją. Są tylko wrażeniem wzrokowym wywołanym falą elektromagnetyczną. Barwy powstają poprzez odbicie światła białego od powierzchni. Dzięki temu, że jesteśmy wyposażeni w narząd wzroku, możemy na szczęście podziwiać piękno i różnorodność barw.
Jedne kolory lubimy bardziej, inne mniej. Czy mamy na to wpływ? To raczej nasza podświadomość podpowiada nam jaki kolor wybrać, a świadomość racjonalizuje te decyzje po fakcie. To nie przypadek, że sięgamy po taki a nie inny kolor. Wolność wyboru jest tutaj pozorna. Zakładając to, co nam się podoba, ukazujemy osobowość, głęboko skrywane problemy i potrzeby psychiczne, a także nasze przeżycia. Można wiele powiedzieć o danej osobie na podstawie tego, jakie lubi kolory, w jakich barwach się ubiera, urządza mieszkanie itd. Bo kolor to nośnik danej energii. Znając energetyczne walory kolorów możemy nimi leczyć, wspierać, łagodzić smutki i dodawać sobie witalności. Jak one zatem działają?
biały
źródło: Pixabay
Królewska biel
Biały to Król wszystkich barw. Jest bliski absolutu i światła. Kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale to nie jedyna jego wymowa. Biały kolor najchętniej noszą osoby, które nie lubią być ograniczane i starają się za wszelką cenę być niezależne.
W pozytywnym wydaniu wskazuje dążenie do podkreślenia własnej indywidualności, dojrzałości i samodzielności. Nosząc białe ubrania manifestujemy potrzebę zerwania krepujących więzów. Zwróć uwagę, że większość duchowych mistrzów nosi białe szaty i zaleca ten kolor do ćwiczeń nad rozwojem wewnętrznym. Tym bardziej, że tajnym odpowiednikiem bieli jest fiolet.
Kiedy pomyślisz o bieli i zamkniesz oczy, co widzisz? Czy nie nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu? Zima to chłód i dystans, ale także ogromna jasna płaszczyzna, którą możesz zapełnić tym, czym chcesz. Jest jak czysta tablica, która zachęca do działania, do zapisania nowych historii. To także przestrzeń, w której możesz oddychać, w której nikt nie zakłóca twojej pracy. Czyż duża, jasna przestrzeń nie dodaje nam swobody i lekkości? To najpełniej pojęta wolność. W bieli drzemie potrzeba dotknięcia wszystkiego, wszelkich możliwych doznań.
Jeśli wybrałeś ten kolor, to prawdopodobnie przeżywasz poważną przemianę duchową. Biel jest uniwersalnym kolorem. Obrazuje pomysł, który jeszcze nie przybrał ostatecznego kształtu. Jesteś zatem jednostką, indywidualistą i wędrowcem, ale nade wszystko samotnikiem. Wybrałeś czysty, prosty kolor, który domaga się dopiero uznania. Ty tez szukasz prawdy o sobie, nie wolno ci uciekać w abstrakcje. Niektórzy zwą cię samotnikiem, ale nie możesz być zawsze sam – przecież każdy potrzebuje rodziny i tożsamości. Reasumując podstawowe przesłanie bieli brzmi: zrób miejsce, abym mógł zacząć działać, pokazać swoje ogromne możliwości i to jaki jestem doskonały. Stwórz mi przestrzeń, obdaruj mnie wolnością, abym mógł zebrać jak najwięcej nowych, ciekawych doświadczeń.

Inka

http://akademiaducha.pl/energie-kolorow-bialy/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz