środa, 18 stycznia 2017

List do moich Dzieci.

„Miej WIZJĘ siebie. Idź drogą, którą Ty, a nie ktoś inny Tobie wyznacza.”
Radek Toporek

Drogie Dzieci,

Żyjcie własnym życiem. Postępujcie zgodnie z Waszymi wartościami, tym co dla Was jest ważne.
Miejcie wizję siebie. Idźcie drogą, którą Wy, a nie ktoś inny Wam wyznacza. Bądźcie przy tym odważne, wierząc, że miejsce do którego ona prowadzi jest tym w którym naprawdę chcecie być. I nawet jeżeli pojawią się jakieś przeszkody to pokonujcie je ze śmiałością i pewnością siebie, pamiętając, że każda z nich jest tylko niewielką trudnością na długiej ścieżce jaką jest Wasze życie. Warto abyście wiedziały, że kiedy spojrzycie z lotu ptaka na początek i gdzieś w przyszłości koniec Waszego istnienia to okaże się, że te trudności, które być może wydawały się nie do przezwyciężenia były tylko małymi zakrętami na drodze Waszego życia, a po ich pokonaniu stałyście  się silniejsze i mocniejsze.
Doceniajcie, to co macie,  bo nic nie jest dane na zawsze. Pragnijcie jednak więcej, bądźcie głodne i nienasycone bo warto brać garściami to, co Wam daje życie  i co możecie od niego wziąć. Szanujcie jednak przy tym innych wiedząc, że każde istnienie jest wyjątkową wartością.
Cieszcie się każdą nawet najmniejszą chwilą szczęścia
Kierujcie się w życiu sercem, nie zapomnijcie jednak również o rozumie. Jedno i drugie doskonale się uzupełnia tworząc ze sobą idealną synergię.
Podejmujcie decyzje na fundamentach wizji siebie, pamiętając o tym co dla Was jest ważne.
Wasze życie jest warte tego, abyście dawały jemu, to co najlepsze. Szanujcie je, troszczcie się o nie, dawajcie mu karmę, energię, jakże potrzebną wtedy kiedy będziecie czuły chwile zwątpienia. Dbajcie o swoje ciało, umysł i duszę. Rozwijajcie własne kompetencje i umiejętności. Bo w życiu możecie zyskać, ale i stracić wiele, nikt jednak nie zabierze Wam tego co potraficie i umiecie. A dzięki swojej wiedzy będziecie bliżej, szybciej i łatwiej miejsca do którego dążycie.
Za każdym razem, jak Wam się coś uda to bądźcie z siebie DUMNE. Mówcie sobie wówczas, że dokonałyście czegoś dla Was niezwykłego. Chwalcie siebie, nawet za najmniejsze sukcesy. Doceniacie każde Wasze dokonanie. Dzięki temu będziecie na wznoszącej fali szczęścia, towarzyszącej Wam przez całe życie.
Pamiętajcie jednak o innych. Zarażajcie ich optymizmem i wiarą, dawajcie otuchę, kiedy będą tego potrzebowali. Bo choć na świecie jest nie tylko dobro, ale i zło to tego pierwszego jest dużo więcej. A Wy jak siewcy rozsypujcie jak najwięcej ziaren radości wokół Was.
Okazujcie szacunek innym, a jeżeli ktoś Was nie szanuje to go po prostu ignorujcie.
Jak czegoś nie rozumiecie, to pytajcie. Dzięki pytaniom rozszerzacie swoje horyzonty, dostrzegacie to czego nie widać na pierwszy rzut oka. Warto, abyście pamiętały, że kto pyta, być może raz wychodzi na głupca, kto nie pyta wychodzi na głupca przez całe życie.
Bądźcie sobą bo WASZE życie jest tego warte.
ŻYJCIE WŁASNYM ŻYCIEM BO JEST ONO WASZE, JEDYNE I WYJĄTKOWE!!!

Tata
Zastanów się…, gdybyś miał teraz napisać JEDYNY w całym Twoim życiu list do Swoich dzieci to jaka by była jego treść?

http://zostanbohaterem.edu.pl/2017/01/14/list-do-moich-dzieci/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz