piątek, 7 kwietnia 2017

Czosnek - lider wśród roślin leczniczych.

Czosnek to roślina niezwykle popularna na całym świecie. Od wieków wykorzystywana w medycynie niekonwencjonalnej jako wspaniały środek leczniczy. W starożytności wykorzystywany do leczenia ran i owrzodzeń, a w Chinach do pokonywania cholery i czerwonki. Doceniany przez nasze babcie, które wykorzystywały ogromną moc czosnku w walce z zakażeniami, wirusami i różnego rodzaju infekcjami. Czosnek to naturalny antybiotyk wspomagający naturalne mechanizmy obronne naszego organizmu.
Czosnek jest bezsprzecznie liderem wśród roślin leczniczych. Jest niewyczerpalnym źródłem ogromnej ilości witamin i minerałów. W tej niewielkiej roślinie znajdują się bowiem:
 • witaminy m.in. B1, B2, PP, C, prowitamina A
 • sole mineralne m.in. potasu, wapnia, magnezu
 • związki flawonoidowe
 • związki śluzowe
 • aminokwasy
 • saponiny, cukry
 • rzadkie mikroelementy m.in. kobalt, chrom, nikiel
Nieocenione w czosnku są olejki eteryczne bogate w siarczki i allicynę, związek o specyficznym, ostrym zapachu. To właśnie allicyna posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i redukujące drobnoustroje, a także obniża poziom tłuszczów w surowicy krwi czy hamuje skupienie płytek krwi.
Czosnek dzięki bardzo bogatemu składowi i swoim niezwykłym właściwościom jest najbardziej naturalnym i uniwersalnym, a przy tym łatwo dostępnym, sposobem na zachowanie naszego organizmu w dobrym zdrowiu. Wspomaga układ odpornościowy i oddechowy.
Wzmacnia naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz podwyższa ogólną sprawność psychofizyczną. Zapobiega miażdżycy, stymuluje trawienie, obniża ciśnienie krwi, jest niezastąpiony dla cukrzyków ponieważ reguluje poziom cukru we krwi.
Zawarte w czosnku mikroelementy i witaminy spełniają rolę biokatalizatorów, a olejki lotne, wraz ze związkami siarki wspomagają m.in. proces odtruwania wątroby, a także pobudzają czynność białych krwinek. Czosnek rewelacyjnie niweluje wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia się komórek ciała – działa antyoksydacyjnie.
Jest niezwykle skuteczny w różnego rodzaju infekcjach, leczy bowiem grypę, przeziębienia, kaszel, obniża gorączkę a także uśmierza ból głowy. Ta wspaniała roślina zapobiega nowotworom i eliminuje drobnoustroje.
Czosnek – badania
Przeprowadzone do tej pory badania i liczne prace naukowe wykazały, że regularne spożywanie czosnku znacząco wpływa nasz organizm. Podczas berlińskiego sympozjum „International Garlic Research”, które zostało zorganizowane z okazji VI Kongresu Towarzystwa Fitoterapeutycznego, i pogłębione na sympozjum „Phytopharmakaforschung 2000” (w Bonn), zostały przedstawione wyniki badań zarówno farmakologicznych jak i klinicznych potwierdzające skuteczność czosnku.
Wyniki te zostały przedstawione przez referentów z USA, Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rosji.
Syrop czosnkowy – przepis
Składniki:
 • 1 czosnek
 • 1 cebula
 • 2 łyżeczki miodu lipowego
 • 1 cytryna
Przygotowanie:
Obierz czosnek z łupinek i podziel na 7 równych części. Z cytryny wyciśnij sok. Pokrój cebulę na 4 części i umieść w słoiczku, a następnie dodaj do niej pozostałe składniki w dowolnej kolejności. Odstaw całość na 24h.
Dawkowanie:
Kurację stosuj przez 7 dni, w trakcie których przyjmuj po jednej łyżeczce syropu co 2-3 godziny na dobę. Kurację możesz powtarzać co 14 dni.

http://www.sekretyzdrowia.net/czosnek/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz