niedziela, 12 czerwca 2016

Jeśli szukasz swojej drogi, to ją znajdziesz.

Pod jednym wszakże warunkiem: że szukasz jej całym sercem i całą duszą, że oddajesz wszystkie swoje siły i moce dla poszukiwań. Całą swoją wiarę, miłość i nadzieję. Jeżeli niczego bardziej nie pragniesz, niż, to, żeby drogę znaleźć, to Ci się uda. Nawet, jeśli Twoją obecną ścieżkę wydeptał ktoś inny, nawet, jeśli inni wmawiają Ci, że wypada nią iść, bo zdrowo, bo uprzejmie, bo taki jest świat, bo tak powiedział ten czy inny nauczyciel. Nawet jeśli Twoja droga została zamalowana czarnymi kolorami beznadziei i pobłażliwych spojrzeń, ośmieszających Twoje marznie, nawet jeśli nikt Ci nie dodaje odwagi.
Ty wyrusz na jej poszukiwanie, a gdy tylko pełny wiary i przekonania, że masz prawo, by iść swoją, a nie cudzą drogą zrobisz pierwszy krok, znajdzie się Anioł, człowiek, podmuch wiatru, Wielki Duch, znak, lub cud, który Ci w tym pomoże.
Pragnij, wyrusz i nie oglądaj się za siebie…
A potem, gdy już uwierzysz, wyruszysz, gdy dasz sobie prawo do swojej ścieżki, gdy przyjmiesz do serca przekonanie, że to jest właśnie TA droga i że ona jest naprawdę, odpuść. Zrobiłeś już wszystko, płyń z życiem, a Twoja droga sama Cię znajdzie.
Ot, taka przewrotność losu :)


Wróżka drzew
P.C-Szept

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz