czwartek, 16 czerwca 2016

Jak Nigdy Więcej Nie Pozwalić Oczekiwaniom na Kolidowanie ze Swoim Szczęściem.

“Co zanieczyszcza nasze życie najbardziej, to przypuszczalny obraz w naszej głowie tego jak coś powinno wyglądać”
– Autor nieznany.

Czyż nie jest to ciekawe, że choć życie ma swój własny rytm i naturalny tok wydarzeń, to wciąż domagamy się kontroli nad całym rozwojem wydarzeń? Mamy tak wiele oczekiwań, jak coś powinno wyglądać, jak powinni zachowywać się ludzie, jak wydarzenia powinny się potoczyć. I dlatego rozpaczliwie próbując kontrolować wszystko i wszystkich, chcąc aby rzeczy układały się po naszej myśli, po prostu nie możemy być szczęśliwi.
rozwoj osobisty Bo Życiem trzeba żyć, a nie je kontrolować. Ludzie chcą być kochani, a nie kontrolowani. Im więcej uczymy się o ucieczce od tego szalonego posiadania kontroli nad całym wszechświatem, aby pozwolić wydarzeniom iść swoją drogą, tym więcej szczęścia doznajemy w swoim życiu i jesteśmy bardziej zrelaksowani.

Oto, jak nie pozwolić aby Twoje oczekiwania stanęły na drodze Twojemu szczęściu:

1. Oczekuj więcej od siebie i mniej od innych.
“Wszystko czego potrzebujesz, to Twoje bogactwo ukryte wewnątrz, które czeka na rozwój i ujawnienie się. Wszystko co musisz zrobić to być i szukać tego co drzemie w środku, wtedy na pewno to znajdziesz.”
– Eileen Caddy

Zamiast robić swoich przyjaciół, rodziny, współpracowników i wszystkich dookoła odpowiedzialnymi za swoje szczęście i powodzenie, zamiast dawać im władzę nad swoim własnym życiem, wybierz zapewnienie sobie wszystkich rzeczy, które oczekujesz otrzymać od nich. Nie chodź po okolicy i nie marudź, że jesteś bezbronny, bo nie jesteś! Jesteś potężny ponad miarę i możesz zrobić o wiele więcej dla siebie, niż cały świat może zrobić dla Ciebie.
Więc bądź przyjacielem, jakim chcesz aby oni byli dla Ciebie. Kochaj siebie tak bardzo jak chcesz aby oni kochali Ciebie. Pomagaj sobie na tyle, na ile chciałbyś aby oni pomogli Tobie. Ceń siebie za to kim jesteś i za to co robisz, tak bardzo jak chciałbyś aby świat cenił Ciebie. Oczekuj więcej od siebie i mniej od innych, ponieważ robiąc to, nie tylko Ty będziesz się czuł bardziej pewny siebie, radosny, zrelaksowany i pokojowy, ale Twoje relacje z ludźmi wokół Ciebie również się poprawią.
“Powiedz wszystkim, których znasz:” Moje szczęście zależy ode mnie, więc jesteście zwolnieni z obowiązku uszczęśliwiania mnie.” A potem to zademonstruj. Bądź szczęśliwy, bez względu na to, co robią. Praktykuj dobre samopoczucie, nie zważając na nic. I zanim się zorientujesz, nie udzielisz nikomu innemu odpowiedzialności za to, jak się czujesz – wtedy, pokochasz ich wszystkich. Ponieważ jedynym powodem, dla którego ich nie kochasz, to dlatego, że używasz ich jako pretekstu, by nie czuć się dobrze”
- Abraham

2. Pozwól życiu rozwijać się naturalnie.
“Powodem, dla którego wielu ludzi jest zaniepokojonych, dla którego wciąż szuka, wciąż robi malutki krok w przód, jest to, że jeszcze nie poznali do końca siebie. Wciąż próbujemy wydawać rozkazy, zakłócając w nas pracę Boga”
– A.W. Tozer

Wiedz, że istnieje coś takiego jak naturalny tok wydarzeń, którym podąża nasze życie. Im więcej uczysz się relaksować, ufać i puszczać wolno swoją potrzebę do zarządzania każdym najmniejszym szczegółem Twojego życia, tym łatwiej nadać rzeczom naturalny przepływ. Wydostań się ze swojej przymuszonej drogi i pozwól życiu płynąć w naturalny sposób. Naucz się być łagodnym jak woda. Puść wolno wszystkie plany i koncepcje i pozwól wydarzeniom obrać ich naturalny kurs. Nie walcz z życiem, nie przeciwstawiaj się mu. Poddaj się temu, co jest i uwierz, że przez zrobienie tego, życie będzie dbało o Ciebie. Bo będzie.

3. Poddaj się temu co przynosi życie.
“Zawsze mów “tak” do chwili obecnej”. Co może być bardziej daremne, bardziej szalone, niż tworzenie wewnętrznej odporności na to, co już istnieje? Co może być bardziej szalone niż sprzeciwianie się życiu, którego jest teraz i na zawsze teraz? Poddaj się temu, co jest. Powiedz “tak” dla życia – i zobacz, jak życie nagle zaczyna pracować dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie.”
- Eckhart Tolle.

Zamiast walczyć, odpierać i argumentować przeciwko temu co jest, czy nie można po prostu poddać się bez względu na to, co życiowe doświadczenie wysyła w Twoim kierunku? Sprawdź, czy możesz zawrzeć pokój ze wszystkim i ze wszystkimi. Zachowuj się jakby wszystko co się Tobie przydarza, działo się dla Twojego własnego dobra i rozwoju, i zobacz jak bardzo poprawi to Twoje samopoczucie.

4. Spójrz z głębszym zrozumieniem na rzeczy.
“W pewnym sensie, cierpienie przestaje być cierpieniem w momencie kiedy znajdujesz jego sens.” – Viktor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu
Jeśli nauczyłem się czegoś od życia, to jest to każde doświadczenie i każda interakcja jaką życie wysyła w naszą stronę, ma to na celu pomóc nam, leczyć, rozwijać się, dowiedzieć się więcej o tym, kim naprawdę jesteśmy. Wszystkie one mają pomóc nam odkryć jaki jest sens naszego życia i powód naszej egzystencji. Pomimo tego, że na powierzchni, wiele z tych doświadczeń i interakcji może wydawać się negatywnymi i bolesnymi, lecz jeśli spojrzymy głębiej, pod powierzchnię, odkryjemy, że mają one za zadanie pomóc nam w życiowym postępie i w dążeniu naprzód.
“Nie bój się drogi przyjacielu, jeśli smutek konfrontuje się z Tobą bardziej niż dotychczas, rzucając cień na wszystko co robisz. Musisz wiedzieć, że coś dzieje się wewnątrz Ciebie, i zapamiętaj, że życie nie zapomniało o Tobie; posiada Cię w swojej ręce i nie pozwoli Ci upaść. Dlaczego chcesz wykluczyć ze swojego życia niepokój, ból i depresję, jeśli nie wiesz jakie zadanie mają one do wykonania wewnątrz Ciebie?”
- Rainer Maria Rilke, Listy do młodego poety.

5. Nie zgub się w szczegółach. Skup się na całościowym obrazie.
“Jeśli skupiasz się tylko na najmniejszych detalach, nigdy nie zobaczysz swojego dzieła z szerszej perspektywy”
– Leroy Hood

Zamiast być prześladowanym przez wielokroć Twoich celów, ustalone plany i pomysły na to, jak całe Twoje życie powinno się rozwijać i jak każdy powinien się zachowywać wobec Ciebie, zrób kilka kroków w tył i skoncentruj się nad ogólnym obrazem sytuacji. Skup się na swojej wizji, swoich relacjach i swoim życiu, ale nie na planach krótkoterminowych i celach, ponieważ pomoże Ci to w zniwelowaniu strachu i poczuciu zaufania do samego siebie.

6. Plany życiowe są lepsze niż Twoje plany.
“Największe niebezpieczeństwo dla większości z nas to nie mierzenie wysoko i spadanie nisko, ale mierzenie za nisko i osiąganie tego”

 – Michelangelo

Życie wie dużo więcej od nas, o tym kim jesteśmy, o tym co jesteśmy w stanie osiągnąć, a także o wielu marzeniach, które pozostają uśpione w naszych sercach. Im więcej uczymy się jak ufać mądrości życia, poprzez puszczenie wolno naszych oczekiwań co do naszych planów, tym łatwiejsze staje się dla nas otwarcie na wszystkie dary i bogactwa, które życie dla nas przygotowało.
Nie nakładaj ograniczeń na swoje marzenia. Na to co możesz osiągnąć i co jest dla Ciebie możliwe. Zaufaj życiu, a wkrótce zdasz sobie sprawę, że życiowe plany są dużo lepsze niż Twoje.

7. Zapomnij o strachu.
“Podczas gdy koncentrujemy się na strachu, obawie bądź nienawiści, nie jest możliwym dla nas doświadczanie szczęścia, entuzjazmu i miłości.”
– Bo Bennett

Staramy się kontrolować naszą rzeczywistość, ponieważ boimy się tego, co może się nam przytrafić, jeśli coś nie pójdzie tak, jak powinno. Ale tu nie ma się czego bać. Strach jest tylko iluzją, a jedyne co jest prawdziwe to miłość. Zapomnij o strachu i zaufaj życiu. Zaufaj sobie, swojej wewnętrznej mądrości, i że życie będzie dbać o Ciebie, spełniając Twoje potrzeby i pomagając osiągać pragnienia Twojego serca. Puść wolno wszystko co jest związane z kontrolą i zaufaj, że życie będzie zawsze nam sprzyjać.

8. Zrelaksuj się.
“Mieć wiarę to tak jakby mieć zaufanie do wody. Kiedy pływasz, nie chwytasz się wody, ponieważ jeśli to zrobisz, zaczniesz się topić i utoniesz. Zamiast tego, relaksujesz się i pływasz”.
– Alan Watts

Im jesteś bardziej zrelaksowany, tym łatwiejsze staje się słuchanie mądrości i podążanie kierunkiem Twojego serca i duszy, które są najbardziej zaufanymi i mającymi kluczowe znaczenie doradcami. Znajdź trochę czasu na relaks. Aby odnowić, odświeżyć i przywrócić to czym jesteś naprawdę. Spędzić czas z samym sobą, aby usłyszeć to, co Twoje serce chce abyś usłyszał i dowiedzieć się co Twoja dusza chce Ci przekazać.

9. Kochaj.

Po raz pierwszy w moim życiu poznałem prawdę, która jest głoszona przez wielu poetów, ogłoszonych jako mądrość ostateczna przez wielu myślicieli. Prawda – że miłość jest ostatecznym i najwyższym celem, do którego człowiek może dążyć. Wtedy zrozumiałem sens największej tajemnicy, że poezja człowieka, ludzkich myśli i wiary mówi:
“Zbawienie człowieka odbywa się przez miłość i w miłości.”
– Viktor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu.

Im więcej posiadasz miłości w sercu do siebie, dla swojego życia, swojej pracy i do otaczającego Cię świata, tym łatwiej jest stawić czoła wyzwaniom, które napotykasz na swej drodze każdego dnia. Łatwiej jest pozbyć się stałych planów, koncepcji i sztywnych oczekiwań. Tak więc, naucz się kochać bardziej z każdym dniem. Zburz mury i bariery, które zbudowałeś pomiędzy sobą, a światem dookoła, i pozwól płynąć miłości przez swoje życie. Kochaj z całego serca, bo życie jest miłością, a miłość jest życiem. A jeśli zamkniesz swoje serce przed miłością, zamkniesz swoje serce przed życiem.


http://www.omsica.pl/blog/rozwoj-osobity-oczekiwania/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz