poniedziałek, 8 maja 2017

Słowiańska Mudra"SŁOWIAŃSKA MUDRA. FIGA TO TEŻ JEST MUDRA!

Figa jako mudra pozwala zakryć się energetycznie od potencjalnego przeciwnika i jest bardzo skuteczna w konfliktowych i stresowych sytuacjach.
Uważa się, że figi lepiej nie pokazywać wrogowi otwarcie, a chować za plecami albo w kieszeni.

Ta mudra przepięknie ochroni dziecko przed energetycznymi wampirami, złym okiem i zapeszeniem, pomoże ochronić swoje zdanie. Figa może być ochroną. Tylko żeby kciuk był między palcem środkowym i serdecznym.

TAKA METODA JEST JESZCZE WYKORZYSTYWANA, KIEDY NA WAS CHCĄ TO NAPROWADZIĆ ALBO W OGÓLE TWORZYĆ ZAKLĘCIE.
TO OSOBLIWA GAŚNICA.

Figa to uniwersalna mudra. Ale co zadziwia - dzieci małe składają ją we wszystkich stresowych dla siebie sytuacjach. Pamiętam w dzieciństwie bardzo popularne były w kontaktach różne pochodne od figi - i dofiga (wiele), i nafiga (po co?), i nifiga siebie! (proste szlachetne oburzenie), i figle!, i afigiel...! - wiele w sumie było. Potem, z wiekiem, my odcinamy się i nieliczni dorośli posługują się tą intuicją i przeczuciem niedobrego, jakim posługują się nasze małe dzieci.

Jak wykorzystać figę w różnych sytuacjach?

1. ZAGAWOR NA FIGĘ PRZY ZŁYM I NIEDOBRYM CZŁOWIEKU, KTÓRY SZKODZI: "OTO TOBIE FIGA, OTO TOBIE FIGA, ŻEBYŚ NIE TWORZYŁ LICHA. CO TWORZYSZ MNIE - ZABIERZ SOBIE. OM!"

2. Dla ochrony przed energetycznymi wampirami. Taki przykład: jeden klient przychodzi do salonu, jak zajdzie 5 minut pobędzie, tak u wszystkich są bóle głowy, jedna pracownica w ogóle świadomość straciła, i tak za każdym razem. Ja dziewczynkom powiedziałam: "Jak wstąpi, figi pod stołem wykonajcie i powiedzcie - swojego nie oddam - twojego nie wezmę, moje przy mnie ostanie się - twoje przy tobie" - jak wiatrem zdęło, wyleciał z gabinetu i więcej nie przychodzi.

3. Babka od dziecka uczyła pokazywania w kieszeni figi od złego oka, jeśli ktoś skierował we wszystkie oczy lub na głos czegoś pozazdrościł..

4. Figę wykorzystują dla zagaworu od jęczmienia na oku. Prababka jeszcze uczyła.

FIGA (KUKISZ, DULA, GEST ZWIĄZKU) PRZY LECZENIU JĘCZMIENIA NA OKU.

POKAZUJĄ FIGĘ JĘCZMIENIOWI I MÓWIĄ:

"Jęczmień, jęczmień, na ciebie figę, co chcesz, to kupisz. Kup sobie toporek sieknij siebie w poprzek."
"

Namaste

2 komentarze:

  1. Użyłam tego znaku; mówiąc - figa z makiem i pasternakiem do starszej osoby w DE. Dla nich to sprośne skojarzenie, na widok tej mudry wzywa się policję.
    Donata

    OdpowiedzUsuń
  2. Osobiście myślę, że warto wykonywać wszelkie gesty tak raczej nie rzucając je komuś " w oczy ".
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń