wtorek, 7 marca 2017

Właśnie w tym momencie – zatrzymaj się.

Właśnie w tym momencie – jeśli w jakikolwiek sposób szukasz – zatrzymaj się. Bez względu na to czy szukasz pokoju lub szczęścia w związku, lepszej pracy czy nawet pokoju na świecie – na ten jeden moment zatrzymaj się całkowicie. Nie ma nic niewłaściwego w tych wszystkich działaniach, ale jeśli angażujesz się w nie po to, by osiągnąć spokój czy szczęście, nie dostrzegasz przestrzeni pokoju, który już tu jest. Gdy ją odkryjesz, w cokolwiek będziesz zaangażowany, zostanie nią przeniknięte. W naturalny sposób wniesiesz pokój do swojego świata, polityki i związków.

To odkrycie ma nieskończone i wielopłaszczyznowe skutki, ale jego esencja jest niezwykle prosta. Gdy zatrzymasz wszelką aktywność – choć na jedną chwilę, nawet na jedną dziesiątą sekundy – i po prostu pozostaniesz całkowicie nieruchomy, rozpoznasz wrodzoną przestrzenność własnej istoty, która już jest szczęśliwa i trwa w spokoju sama ze sobą.

(…)To jest zaproszenie do samego rdzenia twojej istoty.

 (...)W każdej chwili, w każdym ułamku sekundy, istnieje możliwość odkrycia nieograniczonej, nieskończonej, odwiecznej, boskiej prawdy o sobie. W różnych kulturach te doświadczenia określano inaczej – niebo, nirwana, zmartwychwstanie, satori, samadhi. Wszystkie one wskazują na to najważniejsze, nienazwane, boskie piękno, pozbawione cierpienia i wypełnione łaską.*


~ Gangaji

http://www.gangaji.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz