wtorek, 28 marca 2017

Liście laurowe: 6 cudownych właściwości starożytnej przyprawy.


Liść laurowy (wawrzyn)  był wykorzystywany już w czasach starożytnych. Miał wszechstronne wykorzystanie, wierzono, że ma niezwykłą moc obronną i chroni przed złymi mocami jak również wykorzystywano jego właściwości lecznicze. Dowiedz się, jak nam  może pomóc!
W greckiej mitologii liście laurowe kojarzone są z bogiem  Apollo- patronem sztuki i poezji. Zakochał się nimfie Dafne, która nie podzielała jego uczucia, udręczona ciągłymi zaletami chciała się od niego uwolnić i poprosiła własnego ojca, aby jej pomógł, a tak zamienił ją w drzewo laurowe.  Nieszczęśliwy Apollo objął drzewo i wygłosił je za święte, a jego cenne liście darował sławnym poetom, żołnierzom. W Grecji i Rzymie nosili wieńce z liści laurowych, zakładano je również na skronie ówczesnych bohaterów, jako symbol męstwa, sukcesu i sławy.

Eliminują wzdęcia.

W czasach starożytnych z liści laurowych robiono wieńce, które zdobiły głowy poetów i władców, ale miał on również inne zastosowanie, na wielkich ucztach podawano napar z liści laurowych, aby w ten sposób zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom ze strony układu pokarmowego. Herbata z liści laurowych poprawia pracę wątroby, wspiera trawienie, łagodzi wzdęcia, dlatego sprawdza się również w oczyszczaniu organizmu.

Łagodzą bóle głowy.

Liść laurowy, nazywany również bobkowym może skutecznie zwalczyć nieprzyjemny ból głowy. Warto więc pić herbatkę z liści laurowych i wykorzystywać jego cenne właściwości przeciwbólowe. Zalej szklanką wrzątku 3-4 bobkowe liście, pozostaw pod przykryciem na 10 minut.

Oczyszczają organizm.

Liście laurowe wzmacniają żołądek, poprawiają trawienie, dzięki właściwościom moczopędnym wpływa korzystnie na wydalanie nadmiaru wody z organizmu. Liść laurowy kryje w sobie mnóstwo cennych właściwości, które w znacznym stopniu odpowiedzialne są za oczyszczenie i wzmocnienie stawów oraz kości. Zawarte w liściach laurowych garbniki, olejki eteryczne i gorycze mają również szerokie zastosowanie w kuracjach oczyszczających organizm.

Obniża gorączkę.

Liść laurowy zwany również wawrzynem jest skuteczny w obniżaniu wysokiej gorączki, posiada wspaniałe właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, dzięki czemu leczy infekcje i przeziębienia. Do filiżanki zaparzonego rumianku z cytryną dodaj  1-2 listki laurowe, odstaw na kilka minut, herbatkę pij kilka razy dziennie.

Na zapalenie stawów.

Zapalenie stawów może być związane z zakwaszeniem organizmu, dlatego powinniśmy od czasu do czasu przeprowadzić kurację alkalizującą,  w walce z zakwaszeniem pomoże również codzienne spożywanie jak największej ilości produktów zasadotwórczych oraz picie herbatki z liści laurowych. W krajach Bliskiego Wschodu liście laurowe w postaci olejku mają szerokie zastosowanie w łagodzeniu bólów w czasie zapalenia stawów.

Na bezsenność.

Liście laurowe działają odprężająco, posiadają łagodne właściwości uspokajające, przez co mogą ułatwiać zasypianie. Herbatka z liści laurowych ma więc bardzo dobre działanie w leczeniu bezsenności.

http://www.magazyn-styl-zycia.com/wzdecia/liscie-laurowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz