czwartek, 4 lutego 2016

MUSISZ UWIERZYĆ, że dasz radę!

Niezależnie od tego jakie są okoliczności - musisz znaleźć jakiś pozytywny punkt zaczepienia, który pchnie Cię do przodu. Coś, co pomoże Ci złapać nadzieję, skupić się na czymś budującym i uwierzyć, że dasz radę!
Bo właśnie od wiary w to, że dasz radę wszystko się zaczyna. Niezależnie od tego czy próbujesz wygrzebać się z trudnej sytuacji, czy zrobić krok na głęboką wodę w życiu - wiara w to, że dasz radę - jest niezbędna!
Bardzo lubię historię Rogera Bannistera. Przed rokiem 1954 - wszyscy - lekarze, badacze, ale także sportowcy zgodzili się i potwierdzili wspólnie fakt, że jest niemożliwe, aby człowiek przebiegł milę (1,6km) w czasie krótszym niż 4 minuty, że ciało ludzkie po prostu nie da rady tego zrobić! Że jest to niebezpieczne, zagrażające życiu i że serce może nie podołać takiemu wysiłkowi i eksplodować 
Roger nie uwierzył w te "fakty" i przebiegł milę w czasie krótszym niż 4 minuty! Co bardziej zabawne - po jego wyczynie - w ciągu kolejnych 12 miesięcy - tysiące innych sportowców powtórzyło ten wyczyn!!!
Jaki z tego wniosek? Czasami udokumentowane fakty i prawdy nie są prawdami, a my jesteśmy w stanie zrobić rzeczy, których rzekomo zrobić się nie da!
Ale aby to miało miejsce - MUSISZ UWIERZYĆ, że dasz radę! Chrzanić fakty, chrzanić to, że inni wmawiają Ci, że to niemożliwe, chrzanić dowody w postaci tego, że komuś się nie udało i po prostu każdym centymetrem swojego jestestwa musisz uwierzyć, że dasz radę i dać radę!!!!!!!
Bądź jak Roger, który tak bardzo chciał, który tak bardzo uwierzył, że żadne "niemożliwe" nie było w stanie go zatrzymać.

Uwierz i zrób - koniec kropka!
Ania Witowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz