środa, 3 lutego 2016

Osho, Dojrzałość, Odpowiedzialność bycia sobą.

Życie dziecka zaczyna się z chwilą, gdy dusza wejdzie do łona. Jeśli wkroczyła w przestrzeń medytacyjną możliwe jest, że będziesz miał dziecko, które nie podda się naciskom. Dziecko urodzone z medytacji nie może zostać uwarunkowane; będzie się przeciw temu buntować. Tylko ludzi przeciętnych da się uwarunkować.
Para, która potrafi wejść w medytację podczas uprawiania miłości, nie jest zwyczajną parą. Ci ludzie będą szanować dziecko. Dziecko jest gościem, który przychodzi od nieznanego, a ty musisz tego gościa szanować. Rodzice, którzy nie szanują swoich dzieci, zniszczą ich życie. Szacunek, miłość, wdzięczność za to, że „wybrałeś nas jako swoich rodziców" odpłaci wam głębszym szacunkiem, większą wdzięcznością i większą miłością.
Kiedy kogoś kochasz nie starasz się wywierać na niego presji. Gdy kogoś kochasz dajesz mu wolność, dajesz mu ochronę. Kochając, nie chcesz aby druga osoba stała się kopią ciebie, chcesz aby była ona wyjątkowa i niepowtarzalna. I aby to zrobić stworzysz mu odpowiednie warunki, postawisz go przed wyzwaniami, które wymuszą rozwój jego potencjału. Nie obciążysz go wiedzą, ponieważ będziesz chciał aby sam poznał prawdę. Każda zapożyczona prawda jest kłamstwem. Dopóki sam jej nie przeżyjesz, nigdy nie stanie się twoją prawdą.

Osho, Dojrzałość, Odpowiedzialność bycia sobą
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz