środa, 23 września 2015

Sekret pieniędzy- co nas blokuje .

Na temat pieniędzy oraz sposobu ich przyciągania na naszym rynku wydawniczym jest wiele pozycji. Jak osiągnąć sukces, jak stać się rekinem finansowym, czy popularna książka „Sekret”, która mówi o tym jak zrealizować swoje pragnienia i świadomie kreować swoje życie materialne- są swego rodzaju wskazówkami, ale czy wyjaśniają wszystko do końca ?


Powiedzmy sobie wprost- wiedza podana jest nam na tacy. A pomimo wszystko nasze społeczeństwo jakoś nie staje się przez to bogate. W świecie jest dużo biedy. Nawet my Polacy cierpimy na niedostatek pieniędzy i żyjemy praktycznie od pierwszego do pierwszego. Większość z nas ma problemy finansowe, szczególnie teraz. Zastanawiałam się nad tym tematem i zebrałam trochę informacji od osób bardziej obeznanych z energią pieniądza. Swoimi własnymi przemyśleniami chciałabym się podzielić w tym artykule, a przede wszystkim pobudzić do myślenia i głębszej analizy problemu.
Programy i kody na temat pieniędzy
W poprzednim artykule wspominałam o tym, jakie mamy wzorce myślowe odziedziczone po przednich pokoleniach, które dość skutecznie blokują nasz przepływ gotówki, a tym samym naszą niezależność finansową. Zapytałam się mojej świadomości, co jest tutaj grane. I otrzymałam odpowiedź- obciążenia pokoleniowe. Ponad 40 lat PRLu i obecne 25 lat II RP nie sprzyjały świadomości obfitości w naszym społeczeństwie. Pokolenie lat powojennych żyło w większości na poziomie bieżących lub dostatecznych potrzeb finansowych. Jednym słowem większości z nas żyło się od pierwszego do pierwszego. Czasem niewielką sumę zaoszczędzono na poczet jakiegoś większego zakupu do domu np. pralki, lodówki czy telewizora. Produkty te zazwyczaj postrzegane były, jako towary luksusowe. Życie naszych rodziców i dziadków, a także nas nie rozpieszczało i nie rozpieszcza pod tym względem.  Podsumowując : zarabianie takiej sumy pieniędzy, która starcza tylko na bieżące potrzeby bytowe jest programem, który tkwi w wielu z nas.  Stąd obecnie wysokość wynagrodzeń w Polsce też nie jest na poziomie zachodnich krajów europejskich, tylko utrzymuje nas w świecie przetrwania. Zapewne zgodzicie się ze mną, że inaczej nie da się tego nazwać.
Ponadto media kreują poczucie kryzysu, braku i niedostatku.  Nawet nie wiesz, że takimi wiadomościami jesteś dodatkowo programowany na ubóstwo i brak.
Oczywiście jak wszędzie są wyjątki od tej reguły, ponieważ zawsze pewien procent społeczeństwa nie poddaje się tym wzorcom lub ma usunięte tego typu programy z umysłu.
Gdy żyjesz w świecie przetrwania i stale martwisz się, czy starczy Ci do pierwszego na życie, na rachunki, ZUS czy kredyty, to pieniądze nie za bardzo chcą do Ciebie przychodzić. Otrzymujesz tyle żeby przetrwać, a nawet przez swoje zmartwienia finansowe pojawia się ich notoryczny brak. Tak właśnie działa program, który blokuje swobodny dopływ gotówki do twojego portfela. Kiedy myślisz w kategoriach dostatku, że wystarczy na wszystko i na wszystkich, to pieniądze zaczynają się Tobą  interesować, gdyż jest w Tobie wolność. One potrzebują Wolności. Kurczowe trzymanie się myśli czy mi starczy ogranicza Istotę Pieniądza. Pieniądze kochają swobodny flow!- zgadza się. Idea zarabiania i radosnego ich wydawania powoduje, że one do nas przychodzą. Jednak jak przestawić swój tok myślenia na tory dobrobytu i bogactwa, gdy problemy finansowe piętrzą się, a do kolejnej wypłaty jeszcze daleko. Przeważnie jak schemat powtarzamy ten same wzorce dzień po dniu, nie zdając sobie o tym świadomie sprawy. Zapraszam do lektury E.Tolla „Potęga teraźniejszości” i „ Praktykowanie potęgi teraźniejszości”. A dowiesz się jak świadomie myśleć i kreować swoje życie. Przy okazji żyć TU i TERAZ, a nie w przeszłości czy przyszłości.
Nasz umysł jest zbiorem różnych programów, myśli, myślokształtów i wyobrażeń. Właściwie on kształtuje naszą osobowość, nawyki i poglądy na świat. Patrząc z perspektywy świadka ( 3 osoby) na nasze myśli, które przewijają się bezwiednie każdego dnia o każdej minucie naszego życia, wzorce oraz programy- można odkryć, co znajduje się w naszym umyśle i w jaki sposób uwolnić się od ciągłych programów i wzorców myślowych, powtarzających się jak mantra w naszym życiu. A tym samym kreujących świadomie lub nieświadomie naszą rzeczywistość.  Kontrola umysłu przynosi możliwość wykasowania starych i negatywnych schematów z naszej podświadomości.
W jaki sposób wyrażać swoje myśli
„Pieniądze kochają Palącą Potrzebę i Palące Pragnienie. Po prostu lubią być chciane i pożądane. Jest to naturalne.”
Zastanówmy się nad stwierdzeniem paląca potrzeba i pragnienie. Kiedy wysyłasz informacje do wszechświata o palącej potrzebie i pragnieniu pieniędzy- otrzymujesz to pragnienie i potrzebę zamiast efektu finalnego w postaci konkretnej gotówki. Tak działa prawo wszechświata- daje ci więcej tego, czego chcesz. Przyciąga do ciebie sytuacje, gdzie jeszcze bardziej to pragnienie w tobie jest potęgowane. Często przy tym tracisz pieniądze lub przychodzą do ciebie sytuacje, gdzie stajesz przed ogromnym pragnieniem czegoś posiadania, a nie masz na to środków finansowych. Jednym słowem budzi w tobie silną potrzebę posiadania pieniędzy. Z własnego doświadczenia zauważyłam, że kiedy sobie odpuszczę, w tym momencie sytuacja się diametralnie zmienia. Nagle przychodzi to, co chciałam. Wszechświat lubi konkrety. Zapewne nie raz ci się przytrafiło, że wypowiedziałeś/aś kwotę pieniędzy lub o niej pomyślałeś/aś i nagle ta suma się pojawiła. Zadziałało w tym wypadku prawo wszechświata. Dołączanie do tego słów „chcieć”, „prosić” lub „potrzebować” powoduje tylko wykreowanie w naszym życiu poczucia chciejstwa i potrzeby, a nie konkretnego rezultatu. Najlepszym słowem jest MAM. Wypowiedziane w tu i teraz, czyli w teraźniejszości. Wszechświat działa w teraźniejszości a nie w przeszłości czy w przyszłości, ponieważ MY funkcjonujemy cały czas w teraźniejszości. 
Jak wyłączyć program martwienia się
Kiedy przychodzą do nas problemy finansowe, zazwyczaj włącza nam się program martwienia się typu: „Jak przeżyję do końca miesiąca”, „Za co zapłacę rachunek za telefon” itp. Ja zazwyczaj odsuwam od siebie takie myśli stwierdzeniem „ E, jakoś to będzie”. Wydaje się trywialne. A jednak wiele sytuacji samo rozwiązuje się. Z książki Josepha Murphy wbiła mi się jedna afirmacja, którą sobie w taki scenach powtarzam: „Mam zawsze boski nadmiar pieniędzy”. Taka myśl powoduje spokój w moich emocjach i myślach. Czuję się jakbym była chroniona przez łaskę boską. Nieraz dzięki niej doświadczyłam pomocy jakby z nieba. Generalnie warto sobie opracować własny pozytywny program, aby odsunąć typowy wzorzec myślowy pojawiający się w naszym umyśle.
W następnym artykule wyjaśnię ideę termostatu finansowego, o którym m.in. wspomina Eker.

http://syllacopywriter.blogspot.com/2015/09/sektret-pieniedzy-co-nas-blokuje.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz