poniedziałek, 13 kwietnia 2015

5 Sposobów, By Uwolnić Się Od Swoich Negatywnych Wzorców.

Wydaje Ci się, że w kółko przytrafiają Ci się te same rzeczy? Zazwyczaj takie, których wcale nie chcesz przeżywać ponownie? Może pora abyś uwolnił się od swoich negatywnych wzorców i przestał powtarzać te same błędy!
samorozwoj
Czasami nauka wymaga powtórzenia lekcji. Jednak zwykle przychodzi czas, kiedy to deja vu staje się trochę irytujące. Oto kilka porad, aby uniknąć kolejnej jazdy na tej karuzeli.

1. Rozpoznaj Swoje Wzorce.

Przede wszystkim, musisz sobie uzmysłowić, że jesteś w cyklu. Wszyscy znamy ludzi, którzy znajdują się w takiej samej sytuacji, mimo tego, że pewne charakterystyki uległy zmianie. Jednak narzekają z taką samą intensywnością jak za pierwszym razem, gdy znaleźli się w tej sytuacji. Czy to brzmi znajomo? „Dlaczego to zawsze musi przytrafić się mnie?” „Ludzie zawsze traktują mnie w ten sposób …” „Nigdy nie mogę …” Jak tylko słyszysz siebie wypowiadającego pewne frazy, powinno to być oznaką, że przyszedł czas abyś sprawdził swój aktualny status. Jesteś w cyklu. Nie należy ślepo podążać swoją dobrze wydeptaną ścieżką. Rozpoznawaj ją i świadomie zbocz z niej.

2. Bądź Odpowiedzialny.

Po rozpoznaniu, następnym krokiem do zmiany wszystkiego, jest wzięcie odpowiedzialności za tę sytuację. Tylko wtedy, gdy to zrobisz, możesz podjąć odpowiednie decyzje. Nieustannie winiąc kogoś lub coś poza sobą, trzymasz samego siebie w niewoli. Z tego co mówisz wynika, że tylko oni mają moc by Cię ochronić. Wzięcie odpowiedzialności odbierze im tę siłę. Być może nie jesteś bezpośrednio odpowiedzialny za sytuację, w której się znajdujesz, ale jesteś w 100% odpowiedzialny za to, co zdecydujesz się z tym zrobić w przyszłości.

3. Sprawdź Swoje Emocje.

Kiedy jesteś pogrążony w emocjach, trudno zrobić cokolwiek, by wydostać się z tej przestrzeni. Jednak wraz z praktyką, zdasz sobie sprawę za każdym razem, gdy poczujesz, że możesz zatopić się w emocjach. Jeśli nie, niesprawdzone emocje doprowadzą Cię do Twojego pierwotnego punktu wyjścia. Tu nie chodzi o kontrolowanie emocji. Są one przydatne i nie powinny być tłumione. Emocje są sygnałami, które dają wskazówki na temat Twoich najgłębszych i często nieświadomych wyzwalaczy. Musisz obrać kolejne warstwy i dowiedzieć się, co znajduje się w centrum zamiast podejmować natychmiastowe działania. Musisz wyjść z wiru emocji w celu wzmocnienia się.

4. Wyciągnij Wnioski.

Niezależnie od sytuacji, zawsze możesz wyciągnąć wnioski z każedj sytuacji. Jeśli odmówisz zaakceptowania tego, gwarantujesz sobie, że będziesz powtarzać tą samą lekcję. Podobnie jak w szkole, należy odrobić pracę, aby zaliczyć kolejny przedmiot.

5. Dokonaj Innego Wyboru.

Najczęściej powtarzamy te same cykle, bo powtarzamy wybory z przeszłości. Wiele naszych zachowań jest zautomatyzowana, co oznacza, że mamy tendencję do reagowania na sytuacje, a nie starannie odpowiadamy na nie. Po uruchomieniu oceny sytuacji przez pryzmat przejrzystości, zaczniemy zauważać nieznane możliwości. Te decyzje mogą być niewygodne, ale przez tą elastyczność odkryjemy nowe wyniki. Twoje jutro nie musi wyglądać jak Twoje wczoraj. Życie tylko czeka by przedstawić Ci niezliczone możliwości, jeśli tylko tego pragniesz. Uwolnij się.

http://www.omsica.pl/blog/rozwoj-osobisty-3/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz