czwartek, 9 kwietnia 2015

7 Nawyków Ludzi Rozwiniętych Duchowo.


duchowość

Jesteś super produktywną, skoncentrowaną na osiąganiu celów I byciem efektywnym osobą, ale czy przypadkiem nie osiągasz marzeń za cenę pozbycia się rozwoju duchowego?
Może wydawać Ci się, że duchowością zajmują się osoby, które nie mają co robić z własnym czasem wolnym. Problemem tego rodzaju myślenia jest to, że kiedy osiągniesz już wszystkie zamierzone cele, mogą one przestać współgrać z Twoją duszą. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób osiągać cele w zgodzie z własną duchowością, koniecznie czytaj dalej!

Jeśli będziesz tłumić i oszczędzać swoja duchowość na przyszłość, możesz stłumić ją na zawsze. W pewnym momencie Twojego życia obudzisz się bez żadnego celu. Połączenie z duchowym centrum jest właśnie wtedy, kiedy zbalansowane jest osiąganie rezultatów i duchowość. A jeśli żyjesz duchowym życiem, kieruje Tobą mądrość, która prowadzi do sukcesu. Dzięki takiej postawie zauważysz, że znacznie łatwiej osiągniesz to, czego pragniesz.
7 Nawyków Ludzi Duchowych
1. Zaakceptuj I poddaj się
“Akceptacja oznacza, że ta sytuacja, ten moment wymaga ode mnie konkretnego działania, I ja to działanie wykonuję z ochotą” -Eckhart Tolle
Nie każda sytuacja życiowa może być zmieniona, odwrócona lub naprawiona. Czasem pojawiają się takie momenty, w których trzeba zrobić krok w tył. Nauka akceptacji zmienia niepewność i pomaga cieszyć się spokojniejszym i bardziej zbalansowanym życiem. Wiedząc, że pewnych rzeczy po prostu nie jesteś w stanie zmienić, unikniesz nadmiernej potrzeby kontroli i pozwolisz sobie na radość i wdzięczność płynącą z doświadczenia tego, co dzieje się w konkretnym momencie, czyli teraz. Kiedy ścieżka jest niejasna lub niepewna, odpuść zamiast zagłębiać się jeszcze bardziej. Poddaj się i miej wiarę, że w dzień i w nocy wszystko Ci sprzyja.
2. Wpuść duszę do swojego umysłu
Jak wiele czasu poświęcasz swojej duszy? Może nigdy nie przeszło Ci to przez myśl? Jedzenie, praca, ćwiczenia, zobowiązania wypełniają Twoje codzienne życie. Co właściwie zrobiłeś dzisiaj dla swojej duszy? Poświęć chwilę na refleksję i świadomość. Rozpocznij praktyki, które pomogą Ci trwać w uważności i odnajdź swoją duchowość również podczas pracy. Spaceruj, módl się, śpiewaj i trwaj w ciszy swojego umysłu. Znajdź czas na refleksję na temat sztuki, obserwuj swój oddech, słuchaj…
Podporządkuj swoje życie i pracę źródłowi najwyższej mądrości. Podążaj za marzeniami i pragnieniami, które współgrają z Twoją duszą. Jeśli nie jesteś pewny jej intencji, zwolnij i słuchaj uważniej. Wynieś na wyższy poziom potrzebę mądrości Twojej duszy i znajdź dla niej czas.
3. Duchowe rzeczy wystaw na pierwszy plan
Reakcja na wszystkie bodźce pochodzi z Twojego duchowego centrum, dlatego naucz się i poznaj skąd wydostają się negatywne wibracje, intencje i emocje. Odetnij wszystko, co nie jest związane z duchowością i nie jest skoncentrowane na Twojej prawdzie. Odpuść wszystko, co nie gra – łącznie z frywolnym nabywaniem dóbr, których nie potrzebujesz. To nie służy Twojej duszy.
Usiądź i uwolnij emocje gnębiące Twoją duszę. Zaniechaj praktyk, które przyćmiewają Twoje światło i odejdź od kariery, która miażdży Twoją duszę. Zaspokajaj apetyt pożywieniem, które odżywia Twoje ciało.
4. Wiedz, że wszyscy jesteśmy tacy sami
Kiedy zdajesz sobie sprawę, że wszyscy tak naprawdę jesteśmy tacy sami, łatwiej będzie Ci odpuścić zbędny osąd, plotkowanie i niezdrowe współzawodnictwo. Pozwól swojej duszy rosnąć od środka, co będzie dotykać wszystkich wokół siebie. Z wewnątrz kieruj miłość i zrozumienie, ku każdemu, kogo znasz. Podziel się tą duchową jasnością z innymi. Wypowiedz intencję, aby wybaczyć tym, którzy Cię skrzywdzili, ponieważ oni są tacy sami jak Ty. Znajdź w sobie miejsce na wdzięczność dla tych, którzy zszargali Ci nerwy, którzy skrzywdzili Cię w przeszłości, ponieważ to właśnie oni przyczynili się do Twojego wzrostu. Świeć jasno światłem wdzięczności, ku ludziom, którzy każą Ci wybierać, ponieważ oni są Twoimi największymi duchowymi nauczycielami. Uklęknij z wdzięczności przed tymi, którzy złamali Ci serce i zdeptali ducha – to właśnie oni pomogli Ci otworzyć swoje serce i obudzić się.
5. Uwolnij się od ego i przywiązania
Obserwuj i poszukuj uważności i obecności ego w swoim życiu. Zobacz je, kiedy przemawia przez Ciebie rządza, poczucie wielkości i poniżanie innych. Obserwuj, kiedy zauważysz samolubność, złość, rozpuszczenie i brak logiki. Poznaj, kiedy pragnie pociągać za sznurki i w jakich sytuacjach się ujawnia. Czy możesz odpuścić i pozostać szczęśliwy? Poćwicz sztukę odpuszczania każdego dnia w swoim życiu. Odpuść negatywne emocje, myśli i uczucia, które pragną Ci zaszkodzić.
6. Połącz się z Wszechświatem
Pozwól Wszechświatowi działać dla Ciebie. Poszukuj miejsc i doświadczeń, które wyzwalają lepsze wibracje w Twoim życiu. Kultywuj dobrze przeczucia i kieruj się nimi w codziennych zadaniach. Poszukuj doświadczeń, które sprawiają, że czujesz się dobrze i generują jeszcze większe przyciąganie.
Dawaj z siebie wszystko, dziel się oraz współczuj każdemu wokół siebie. Pozwól swoim działaniom współpracować z uniwersalnym źródłem i obserwuj cuda w swoim życiu.
7. Wyostrz swój byt
Pozwól duszy prowadzić Cię we wszystkich momentach swojego życia. Bądź najlepszą wersją siebie i niech ona przekłada się na Twoją karierę, związki, życie i personalność. Nie pozwól bieżącym sprawom i ograniczeniom zatrzymać Cię od doświadczania tego, co najlepsze. Pozwól duszy przełamać limity, niesprzyjające okoliczności oraz żyj wymarzonym życiem.
Wprowadź tych prostych 7 nawyków do swojego życia, pozwól duchowości przejąć stery, a zobaczysz, w jak szybki sposób, Twoje życie ulegnie pozytywnej zmianie.

http://www.omsica.pl/blog/duchowosc-2/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz