poniedziałek, 2 lipca 2018

Magia kolorów.

magia kolorów
Otaczający nas świat barw jest nie tylko uciechą dla oka, ale także bardzo potężnym narzędziem terapeutycznym. Przy odrobinie dobrych chęci i praktyki możemy w prosty sposób opanować techniki podnoszenia swojej wibracji, czyszczenia czakr, dogadywania się z minerałami lub nawet rozróżniania wibracji anielskich, właśnie przy pomocy kolorów.
Przy uprawianiu magii rytualnej znajomość mocy kolorów jest niezbędna. Warto być uważnym na nie w codziennym życiu, ponieważ pomogą nam w łatwy sposób osiągnąć pożądany efekt. Przykładem może być noszenie odzieży w odpowiednim kolorze, gdy chcemy sobie dodać energii. Albo pomalowanie ścian w mieszkaniu na kolor odpowiadający wibracji czakry, której harmonizacja sprawia nam najwięcej problemów.
magia kolorów
fot. www.nostalasie.wordpress.com
Idąc dalej, takie podejście można zastosować również do tego, co spożywamy. Wszystkie produkty w kolorach witalnych, więc żółciach, pomarańczach i zieleniach z pewnością pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Należy jednak pamiętać, że uwzględniamy jedynie naturalne pożywienie, a nie syntetycznie barwioną żywność. Ta nawet w najbardziej witalnym kolorze świata przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Magia kolorów przydaje się również w stanie wizyjnym. Nietypowy kolor zwierzęcia mocy, symbol o konkretnej barwie, a nawet kwiaty w danym odcieniu mogą mieć głębsze znaczenie, niż dotychczas sądziliśmy. Jest to również ogromnie przydatne podczas kontaktów z Aniołami. Warto również zwrócić uwagę na kolory pojawiające się w naszych snach.
W poniższym przewodniku pokrótce zostały omówione zakresy działania barw, ich znaczenie. Opisano też jakie Anioły manifestują się w danym zakresie kolorystycznym, jak i zawarto wskazówki dotyczące działań magicznych w oparciu o znaczenie kolorów.
magia kolorów
www.skuteczneafirmacje.com
Kolor biały – poprzez ten kolor manifestuje się i oddziałuje Archanioł Gabriel. W rytualistyce jest to najbardziej uniwersalny kolor świecy. Zazwyczaj używa się białej świecy jako świecy pomocniczej, ale można też nadać jej jakąś funkcję, np. gdy nie mamy potrzebnej nam świecy konkretnego koloru. Kolor czystości, niewinności.
Kolor żółty – to wibracje Archanioła Chamuela oraz Archanioła Sandalfona (ciemny, mocny żółty, w zakresach aż do sieny). Czasem możemy też odebrać złoto Archanioła Jofiela w takich zakresach. Jest to kolor działania, motywacji, energetyczności, również zakorzenienia w materii. Poprzez ten kolor można także prosić o pomoc Archanioła Michaela, ponieważ jest to kolor solarny, a więc oznacza sprawczość. Będzie idealny jeśli potrzebujemy szybko wysłać energię na jakiś cel. Symbolizuje witalność, energię, siłę słońca. Tym kolorem wibruje czakra splotu słonecznego.
Kolor pomarańczowy – Kolor energetyczny, usprawniający działanie, dodający energii. Zdarza się, że poprzez ten kolor działa Archanioł Uriel lub Archanioł Zadkiel. Kolorem ten odpowiada czakrze sakralnej, jest więc kolorem kreacji. Również tym kolorem często określa się ogień. Gdy potrzebujemy energii do życia warto kupić nawet pomarańcze i postawić na stole, albo zrobić zupę dyniową.
magia kolorów
fot. laboiteverte.fr
Kolor czerwony – Przyporządkowany czakrze podstawy, choć raczej w odcieniu ceglastym. Często błędnie uważany za kolor miłości. Odpowiada mocy, lub często agresji, pasji, również seksualnej, energiom Marsowym. Również siła, walka, wojna, furia mają ten kolor. Na ołtarzu świeca w tym kolorze stanowi wykrzyknik, by coś stało się natychmiast. Nie należy jednak nadużywać tego koloru. Inaczej sprawa się ma z rubinowym, który jest zakresem wibracji Archanioła Uriela i symbolizuje ogień transformacji, przemiany.
Kolor brązowy – barwa ta uziemienia, zakorzenienia w materii, na ołtarzu świetnie się sprawdzi np. bronzyt lub brązowa świeca. Warto użyć tego koloru również wtedy, gdy obawiamy się, że nasz czar może się nie udać. Odradza się używanie brązowych świec lub mocno uziemiających, gdy chcemy uniknąć zbyt mocnego oddziaływania na planie fizycznym – np. jeśli nie chcemy zbyt mocno odczuć czegoś w ciele.
magia kolorów
fot. www.maxisciences.com
Kolor różowy – Jest to kolor miłości, pojawia się w aurze osoby zakochanej. Archanioł Haniel oddziałuje od jasnego, po średni zakres różu. Świece tego koloru działają łagodnie, ale stanowczo, nie mają w sobie agresji.
Kolor magenta/fuksja – kolor Archanioła Metatrona. Na ołtarzu przyspiesza działania, wręcz do „natychmiast”; wykrzyknik, ale działający mniej agresywnie niż czerwień.
Kolor turkusowy – działa szybko, popycha ku zmianom sytuacji życiowej, partnera, etc.
Kolor niebieski – Kolor czakry gardła. Archanioł Michael i Anioły Niebieskiego Promienia działają przez ten kolor ochronie. Oddziałuje również kojąco, uspokaja nerwy. Ponadto, wspomaga w nauce. Oznacza też pokój, łagodność.
Kolor indygo – Przyporządkowany czakrze Pierwszego/Trzeciego Oka. Zakresem wibracji tego koloru posługują się Archaniołowie Jeremiel i Jeratel. Kolor inspiracji.
magia kolorów
fot. www.wallfizz.com
Kolor fioletowy – Kolor czakry korony i Archanioła Zadkiela. Symbolizuje zmiany, rozwój duchowy, transcendencję, transformację, a także magię i Starą Wiedzę. Również sublimacja i wzrastanie do swojej wyższej formy. Osoby, które się rozwijają duchowo, świetnie dogadują się z tym kolorem. Fioletowe świece będą idealne gdy chcemy pracować nad rozwojem duchowym lub robimy rytuały w intencji zmiany złej sytuacji w korzystną.
Kolor szary – Przydatny, gdy coś chcemy schować, ukryć, zatem często może być używany razem z niebieskim w czarach ochronnych. Aniołem, którego wibracja jest postrzegalna w szarościach jest np. Fimuel.
Kolor czarny – tym kolorem może oddziaływać Archanioł Azrael. Kolor odcinania, ostateczności. Czarna świeca używana jest w rytuałach odcięcia, winna się wypalić do końca. Kolor ochronny lub egzorcystyczny. Wiele minerałów o takiej barwie ma mocne działanie ochronne – chociażby czarny turmalin, onyks czy obsydian.
Kolor srebrny – może przez ten kolor działać Archanioł Gabriel lub Archanioł Zadkiel. Symbolizuje Alchemiczny Księżyc, kobiecość, kolor intuicji, kolor potencjału. Symbolizuje magię, tajemnice, okultyzm.
magia kolorów
fot. www.lemenegeatubesdecatetoile.eklablog.com
Kolor złoty – kolor wibracji Archanioła Jofiela. Kolor sprawczości, alchemiczne Słońce, męskość. Również kolor obfitości, więc mile widziany na wszelkich ołtarzach finansowych. Polecany również do upiększania doświadczeń. Często służy również jako promień przyspieszający działanie danej wibracji Anielskiej, np. Archanioł Rafael przy uzdrawianiu może wysyłać również złoty promień.
Kolor miedziany – Na ołtarzu przypisane są mu pozytywne niespodzianki, często finansowe.
Kolor zielony – Lżejszą, łagodną i świetlistą zielenią jaśnieje czakra serca, jest to też kolor witalności. Szmaragdowozielona to główny zakres wibracji Archanioła Rafaela. Symbolizuje uzdrawianie: nie tylko fizyczne, ale również poprawę różnych sytuacji, stanów. Zielony w odmianie „złoto-zielono-żukowym” symbolizuje obfitość finansową, dobrobyt.
Kolor seledynowy – to kolor ochrony, zabawy, wibracji oddziaływania Archanioła Nelchaela.
magia kolorów
fot. www.emarketing.fr
Należy uwzględniać i pamiętać, że każdy kolor może mieć pozytywny lub negatywny aspekt i warto się dogadywać z obydwoma. Warto intuicyjnie wybierać, które kolory będą nam sprzyjać w danych stanach, czynnościach, rytuałach. Jeśli czujemy, że jakiś kolor na danym etapie nam się podoba, warto temu zaufać, gdyż najpewniej jest dla nas na ten czas przydatny, pomocny.
Ponadto, można nadawać kolorom cechy, jakie według nas do nich pasują. Od indywidualnych ustaleń zależy, jakim kolorem będzie dla Ciebie szacunek, jaki będzie oznaczał dla Ciebie wolność, a jaki satysfakcję. Świat możliwości jest nieograniczony. Zdaj się na swoją intuicję i w miarę pojawiania się potrzeb, możesz tworzyć własne kolorystyczne reguły percepcyjne i ołtarzowe.

Agnieszka Niedźwiadek

http://akademiaducha.pl/magia-kolorow/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz