czwartek, 10 maja 2018

Ułóż dłonie w ten określony sposób. Poczujesz ulgę i przypływ dobrej energii

Prawdopodobnie każdy z nas doświadczył kiedyś fizycznego lub psychicznego bólu. Jak sobie z nim radzić? Oprócz środków przeciwbólowych, specjalnych leków i zastosowań tradycyjnej medycyny, ludzie coraz częściej praktykują jogę. To dzięki niej czują się lepiej!}


Zachodnia medycyna sugeruje, że praktyka jogi wpływa na część układu nerwowego, która jest odpowiedzialna za relaks i odpoczynek. Zaznaczamy, że nie mówimy tutaj o wykonywaniu akrobatycznych pozycji i skręcaniu ciała w pozornie niemożliwe kształty, jak myślą co niektórzy. Chodzi tutaj przede wszystkim o oddech, medytację i proste gesty, które pomagają zwiększyć świadomość swojego ciała.

Mudra gestów, jest metodą, która pochodzi z Indii. Słynie z tego, że pobudza różne części ciała, umysł, a przede wszystkim łagodzi bóle i pomaga walczyć z różnymi dolegliwościami.


W kontekście ezoterycznym, każdy palec odpowiada jednemu elementowi (woda, powietrze, ziemia, ogień, przestrzeń). Zacznij stosować mudry regularnie, a zobaczysz, jak potężny i pozytywny wpływ mogą mieć na Twój organizm.

Oto 8 z najbardziej popularnych mudr, które mogą działać jak silna terapia. Większość z nich może być wykonywana o każdej porze dnia i nocy!

Gyan Mudra – mudra wiedzy


Jak sama nazwa wskazuje, ta mudra pobudza gruczoły przysadki mózgowej, poprawia naszą pamięć i koncentrację, a także pomaga w bezsenności. Dodatkowo pomaga wyzbyć się lenistwa na rzecz twórczego myślenia i entuzjazmu.
By wykonać mudrę, wystarczy złączyć czubek kciuka i palca wskazującego. Pozostałe palce wyprostuj lub lekko je przygnij jeśli taka pozycja jest dla ciebie bardziej komfortowa.

Vayu Mudra – mudra powietrza


Ta mudra jest genialnym sposobem na wyeliminowanie niepokoju ze swojego życia. Dodatkowo pomaga pozbyć się nadmiaru powietrza z żołądka. Korzystnie wpływa na osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób, zapalenia stawów, problemów z kręgosłupem i choroby Parkinsona.
Zegnij palec wskazujący i przyłóż do niego kciuk, tak by poczuć lekki nacisk. Pozostałe trzy palce wyprostuj i rozciągnij tak, jak jest to możliwe.

Shunya Mudra – mudra pustki


Ta mudra przyda się osobom, które mają problemy ze słuchem. Dodatkowo pomaga ulżyć w bólach pochodzących od uszu. Zakończ praktykę, gdy pojawią się pożądane efekty.

Zegnij środkowy palec i dociśnij go kciukiem. Resztę palców wyprostuj na tyle, ile jesteś w stanie.

Prana Mudra – mudra życia


Jeśli Twoje mięśnie są obolałe i czujesz się zmęczony, ten gest może pomóc ulżyć Ci w cierpieniu. Jest to bardzo ważna mudra i równoważy energię organizmu oraz znacząco wpływa na problemy z bezsennością i wzrokiem.
Zegnij mały palec oraz serdeczny. Czubkiem kciuka dotknij ugiętych palców, a pozostałe wyprostuj.

Varun Mudra – mudra wody


Ta prosta mudra pomaga zmniejszyć ból w stawach, który powstaje w skutek chociażby zapalenia. Jest znana również z korzystnego wpływu na skórę.
Delikatnie złącz opuszki małego palca i kciuka. Pozostałe palce wyprostuj.

Jal-shaamak-mudra – mudra wody


Jal-shaamar-mudra redukuje poziom wody w organizmie. Idealne rozwiązanie dla tych, którym doskwiera łzawienia oczu, nadmierna potliwość lub mają katar.
Umieść kciuk na małym palcu tej samej dłoni i delikatnie go przyciśnij. Według wierzeń, woda (mały palec) jest tłumiona przez nacisk ognia (kciuka).

Surya-mudra – mudra ognia


Ta mudra jest jedną z najbardziej znanych. Pomaga w walce z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy. Doskonale sprawdza się również w przypadku osób, które chcą stracić zbędne kilogramy. Obowiązkowa dla tych, którzy mają problemy z cholesterolem.
Przytrzymaj kciukiem palec serdeczny, podczas gdy wszystkie pozostałe palce pozostają wyprostowane.

 https://5mdz.pl/relaksujace-dzialanie-mudry-gestow/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz