czwartek, 20 lipca 2017

Podpal liść laurowy w domu i zostaw na 10 minut.

Liście laurowe od dawna są powszechnie stosowane w kuchni ponieważ doskonale uzupełniają smak potraw, każdy kto lubi gotować powinien mieć ich zapas w kuchni. Liście te jednak mają jeszcze inną, niezwykłą właściwość, o której wiedzą już tylko nieliczni.

   
 

Po powrocie do pomieszczenia łatwo wyczuć charakterystyczny zapach. Ta woń przyczynia się do produkcji endorfin zwanych hormonami szczęścia. Uspokaja nerwy i wprowadza w stan głębokiego relaksu.

Dodatkowo zapach ten pomaga osobom mającym problemy z zasypianiem oraz delikatnie oczyszcza drogi oddechowe. To jednak nie wszystko…
Ten zbawienny dla człowieka zapach jest znienawidzony przez komary! Tak więc mamy prosty sposób na odstraszenie ich kiedy siedzimy w ciepły wieczór przy otwartym oknie.
Palone liście laurowe stanowią znacznie bezpieczniejszy sposób na odstraszanie insektów niż środki chemiczne jakie tradycyjnie kupujemy w tym celu a jakie często szkodzą dzieciom oraz zwierzakom.

  

Używaliście kiedyś w ten sposób liści laurowych? Przekaż ten artykuł dalej! Niech Twoi znajomi poznają niezwykłe właściwości tych niepozornych listków.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz