sobota, 15 lipca 2017

5 sekretnych zastosowań wody utlenionej podczas sprzątania łazienki.


Jestem minimalistką. Nie lubię tych kolorowych butelek pełnych dziadostwa, które – poza zabijaniem bakterii – niszczy zdrowie moich dzieci i moje. Jeszcze kilka lat temu moja wanna była wymyta wspaniałym mleczkiem. Później wskakiwałam, aby odbyć relaksującą kąpiel. Dziś jest to dla mnie nie do pomyślenia. 
Zadaj sobie pytanie, czy faktycznie po każdym zastosowaniu supermleczka przemywasz wannę kilkakrotnie pod bieżącą wodą, spłukując BARDZO OBFICIE? Oczywiście, że robimy to na zasadzie „aby było”, po czym kąpiemy się w tym chemicznym koktajlu przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut, chłonąc dobroczynność oferowaną przez producenta.
Dziś pierwszy dzień, w którym pokażę Ci, jak sprzątać, używając wody utlenionej.
Tym razem skupimy się na łazience. Woda utleniona jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za zapachem octu.

Pozbądź się osadu z mydła.

Stwórz pastę z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Wilgotną szmatką rozprowadź pastę wewnątrz wanny i pozostaw na 30 minut. Zetrzyj osad i spłucz pastę.

Rozjaśnij fugi.


Jeśli masz białe, brudne fugi lub silikon wokół wanny zapleśniał, ten spray zdecydowanie Ci pomoże. Przelej wodę utlenioną do butelki z atomizerem i spryskaj fugi, silikon lub zasłonę. Pozostaw na 39 minut. Brudną rzecz wyczyść szczotką. Jeśli fugi nadal są brudne, zrób pastę z sody i wody utlenionej i wilgotną szmatkę nałóż ją na fugi. Po 30 minutach zetrzyj pastę szczotką lub szczoteczką do zębów.

Wyczyść pleśń.

W łazience – podobnie jak w kuchni – pleśń ma idealne warunki do rozwoju. Pozbędziesz się pleśni na dłuższy czas, a przy okazji usuniesz plamy po niej, jeśli spryskasz jej wykwity wodą utlenioną z atomizera.


Odkaź toaletę.

Przelej wodę utlenioną do butelki z atomizerem i spryskaj nią toaletę (wewnątrz i z zewnątrz). Pozostaw na 20 minut, aby woda utleniona wybiła wszystko, co żywe. Następnie przetrzyj do sucha powierzchnię.


                 
                   Cudownie czyste okna.

Co zrobić, jeśli nie cierpimy zapachu octu, a chcemy umyć okna nie tylko bez toksycznej chmurki, lecz także skutecznie?
Potrzebujesz:
50 ml wody utlenionej 3%
2 kropli olejku pomarańczowego
450 ml zimnej wody
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w butelce z atomizerem. Przed użyciem wstrząśnij. Pamiętaj, że olejek eteryczny jest niezbędny, ponieważ zawiera niewielką ilość tłuszczu, która przeciwdziała powstawaniu smug.

https://zielonyzagonek.pl/woda-utleniona-do-sprzatania-ekosprzatanie/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz