wtorek, 27 czerwca 2017

Możesz pomóc- wystarczy chcieć !

Pomagamy jak tylko możemy.Tym razem to My potrzebujemy pomocy.
Udostepniajcie Moi Drodzy i wspierajcie jesli tylko możecie.
Robimy to dla Nas Wszystkich Wspierajacych i PotrzebującychKiedy zakładaliśmy Stowarzyszenie stwierdziliśmy, że nasze średnie dochody, to zdecydowanie nie średnia krajowa, a raczej przeciętny dochód większości rodzin w naszym mieście. Zastanawialiśmy się jak pomagać tym, którzy mają mniej i co im możemy dać, by nie odbywało się to kosztem rezygnacji z zaspokajania podstawowych potrzeb naszych rodzin. Stwierdziliśmy, że mamy kilka dóbr, którymi możemy się podzielić. Czas. Uwaga. Praca. Użyczanie prywatnych osobowych aut i prywatnego paliwa, jeśli będzie potrzeba i nie przerośnie naszych możliwości. Czasami zakup żywności dla potrzebujących (ale tu akurat przeważnie pomagają nam nasi Przyjaciele i Znajomi spoza Stowarzyszenia). Jednak jest jedna rzecz, której nie jesteśmy w stanie sfinansować z naszych osobistych środków.
Jak wiecie podstawowym zadaniem, które wykonujemy jest, między innymi, odbiór, transport i dostarczanie potrzebującym rodzinom mebli i sprzętów typu: pralka, lodówka, gazówka, meblościanka i inne duże gabarytowo podstawowe rzeczy, którymi obdarowują naszych Podopiecznych ich Darczyńcy.
I tu powstaje niedogodność, która najbardziej nam ciąży. Brak własnego transportu.
Nie posiadamy i nie mamy możliwości pozyskać z prywatnych zasobów środka transportu, który umożliwiłby przewóz np. szafy, wersalki, czy regałów. Do tego potrzebny jest większy samochód, tzw. bagażówka. A to już wydatek, któremu sami nie sprostamy.
Dotychczas nie prosiliśmy o wsparcie finansowe naszego Stowarzyszenia, ale pomyśleliśmy, by tym razem jednak poprosić Was o takie wsparcie z przeznaczeniem na zakup samochodu bagażowego. Na dłuższą metę nie damy rady funkcjonować bez Stowarzyszeniowego transportowca.


Być może zrodziło się komuś pytanie "To po co cokolwiek zaczynali, skoro nie mieli wystarczająco dużo pieniędzy, by prowadzić działalność charytatywną?"
Uprzedzając to pytanie, odpowiadamy: Bo pewnie nigdy byśmy nie zaczęli, czekając aż staniemy się wystarczająco majętni.
Chcemy zrobić coś wspólnie z naszą lokalną społecznością. Z mieszkańcami miasta i powiatu, w których żyjemy. Chcemy pomagać, bo tak nam podpowiadają sumienia i widzimy ludzi, którzy sobie zwyczajnie nie poradzą bez wsparcia. Nie chcemy dołączyć do osób omijających skrzętnie proszących na ulicy. Nie widzimy zaburzenia krajobrazu w osobach proszących, tylko ludzi, którzy uniżają się, by prosić, którzy nie mogą i nie umieją przetrwać sami. Chcemy ich nauczyć, chcemy pokazać, że jest nadzieja i że o ile sami mogą niewiele, to wśród innych, nieobojętnych na to co obok, można zacząć własne, lepsze życie.
Ot, tacy z nas marzyciele.
Kolejne marzenie to mieć czym. Sami możemy nie podołać, razem z innymi może się udać. Wiemy to, widzimy w naszej pracy efekty. Widzimy, jak rozwijają się rodziny, które wsparliśmy niegdyś. Ich domy ładnieją. Dbają o otrzymane rzeczy i szukają metod, by żyło się lepiej. I dokładnie o to nam chodziło!

Jeżeli uznacie, że chcecie wspierać takie inicjatywy, że możecie, wraz z nami, wspólnym wysiłkiem, niewielkimi prywatnymi kwotami, ufundować w efekcie samochód Stowarzyszenia Nowosolska Paczka, który jest nam zwyczajnie niezbędny do roboty i obsługi Rodzin, które wspieramy, to podajemy numer naszego konta z prośbą o darowiznę na cele statutowe Stowarzyszenia.

Będziemy Was informować na bieżąco o finalnej wysokości wpływów oraz gdzie, kiedy i za jaką uzbieraną kwotę zakupimy (i jaki) środek transportu.
Jeżeli wierzycie, jak my, że razem da się coś zmienić i polepszyć, to jesteście Nowosolską Paczką.
Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji, gdy życie przynosi niemiłe niespodzianki i zbyt duże obciążenia.
Jeżeli możesz pomóc
Dane do wpłaty:
Stowarzyszenie Nowosolska Paczka KRS 0000672797
ul. Wojska Polskiego 18/5
67-100 Nowa Sól
nr konta: 50 1600 1462 1838 6227 2000 0001 BGŻ BNP PARIBAS
Jeśli potrzebujesz wsparcia
Szukaj nas na facebooku, profil "Nowosolska Paczka" , napisz wiadomość na adres e-mail nowosolskapaczka@wp.pl (lub poproś kogoś, by nas o Tobie powiadomił) a jeśli możesz - zadzwoń pod nr 885 044 569.
Nie jesteś sama!
Nie jesteś sam!
Damy radę!
Pozdrawiamy Was serdecznie.

https://www.facebook.com/nowosolskapaczka/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz