poniedziałek, 5 czerwca 2017

Kalarepka pomaga na wątrobę i nie tylko.7 powodów, dla których warto jeść kalarepkę.

Kalarepka jest źródłem niemal wszystkich potrzebnych witamin i pierwiastków mineralnych, a także dbającej o oczy luteiny. Zawiera też cenne izotiocyjaniany i indole – substancje, które chronią organizm przed rozwojem nowotworów.
Uwaga! W kuchni najczęściej wykorzystywane są zielone lub fioletowe główki kalarepy. Mało kto jednak wie, ze najwięcej witamin i minerałów dostarczają jedzone na surowo listki i łodyżki tego warzywa.

Sok z kalarepki stymulujący wątrobę.

Wyszoruj starannie i obierz 2 kalarepki. Wyciśnij sok, dodając świeże listki warzywa. Pij 3-4 razy dziennie po 5 łyżek soku przy problemach z wątrobą i pęcherzykiem żółciowym.

1. Kalarepka dba o oczy.

Zawiera barwnik zwany luteiną. W największej ilości gromadzi się on w plamce żółtej oka, która odpowiada za prawidłowy proces widzenia. Luteina w naturalny sposób chroni też oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

2. Kalarepka oczyszcza organizm.

Jej jadalne liście są bogatym źródłem chlorofilu – związku, który ma właściwości detoksykacyjne. Wspiera on pracę wątroby w procesie usuwania toksyn z organizmu, a także reguluję perystaltykę jelit, hamuje stany zapalne i przyspiesza gojenie ran.

3. Kalarepka zapobiega nowotworom.

Badania opublikowane przez naukowców wykazują, że kalarepka zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi, a nawet pomaga pokonać chorobę. Za powstrzymanie rozwoju tego i innych nowotworów odpowiadają związki siarkowe, które rozkładają się na izotiocyjaniany i indole.

4. Kalarepka chroni przed wrzodami żołądka.

Te same izotiocyjaniany i indole działają bakteriobójczo i grzybobójczo. Mogą zwalczyć m.in. bakterię H. pylori. To właśnie ona, w większości przypadków, odpowiada za rozwój wrzodów żołądka i dwunastnicy.

5. Kalarepka działa krwiotwórczo

Jej liście to bogate źródło żelaza oraz wapnia. Surówkę z ich dodatkiem poleca się przy anemii, po wyczerpującej chorobie lub przed operacją.

6. Kalarepka wspomaga układ nerwowy.

Bogata w witaminy z grupy B kalarepka, to naturalny lek uspokajający, poprawiający nastrój oraz podnoszący sprawność fizyczną i umysłową.

Kalarepka sprzyja odchudzaniu.

Jest małokaloryczna (27 kcal/100 g) i zawiera dużo błonnika. Możesz ją chrupać zamiast niezdrowych chipsów.

Jeśli w Twojej głowie tli się idea doskonałego zdrowia – wolności od chorób, bólu i zmęczenia . . .

Jeśli zamiast kosztownych terapii wolisz naturalne metody – zwykle tanie, często darmowe, przy tym bezpieczne . . .

Jeśli od lat dbasz o zdrowie, a wciąż masz odczucie, że tylko drepczesz w miejscu . . .

Kliknij i sprawdź»

https://ostropestplamistyblog.wordpress.com/2017/06/05/kalarepka-pomaga-na-watrobe-i-nie-tylko/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz