niedziela, 1 września 2013

15 Porad od Wayne’a Dyer’a, Które Zmienią Twoje Życie.

Warto szukać dobrych przykładów – osób, które pomogą nam zmienić nasze życie na lepsze. Na pewno w takim gronie nie może zabraknąć takiej postaci, jaką jest Wayne W. Dyer – wykładowca i autor licznych książek o sposobach motywacji i samodoskonaleniu. Dzięki jego twórczości możemy dowiedzieć się, jakie postawy pozwolą nam być lepszymi osobami i czerpać z życia coraz więcej.Oto 15 porad, które się do tego przyczynią:

1. Lepsza jest współpraca niż współzawodnictwo
Ciągłe dążenie do bycia lepszym od kogoś innego zwiększa nasze poczucie separacji. Takie podejście osłabia nas, sprawia, że to ktoś inny ma nad nami kontrolę. Zamiast tego starajmy się pracować nad samym sobą. Poświęćmy na to tyle czasu, aż nie będziemy mieli go na porównywanie się do innych.
2. Jeżeli kogoś kochasz, nie będziesz się starał go zmieniać
Miłość to nie tylko uczucie, ale również zdolność i chęć, która sprawia, że pozwalamy kochanym osobom na bycie takim, jakimi chcą być. Nie naciskajmy na bliskich nam ludzi, tylko po to, aby samemu odczuwać satysfakcję.
3. Bycie ignorantem nie da nam poczucia szczęścia
Nie możemy pomijać nowych doświadczeń, ludzi czy też idei. Jeżeli nowe pomysły sprawią, że nasze życie ulegnie poprawie, trzymajmy się ich. Odrzucajmy natomiast te, które nie są pożyteczne.
4. Świat nie chce Cię skrzywdzić
Pamiętaj, że nie masz wpływu na to, jak traktują Cię inni ludzie, ale sam możesz zdecydować, w jaki sposób reagujesz. Nie rób z siebie ofiary – musimy wziąć odpowiedzialność za swoje myśli, uczucia i działania. Kiedy jesteś w nieprzyjemnej sytuacji, zamiast tylko reagować musisz odpowiedzieć i być świadomym swojej siły.
5. Odnajdź siebie w samotności
Nie możesz czuć się samotny, jeżeli lubisz osobę, którą jesteś. Czas spędzony samotnie może być tak samo przyjemny, jak z ludźmi, których lubisz albo szczerze kochasz – nie bój się tego.
6. Odrzucenie uczyni Cię silniejszym
Jeżeli tylko ufasz i słuchasz własnej intuicji oraz serca, zawsze będziesz wiedzieć dokąd pójść i co zrobić ze swoim życiem. Musisz być wdzięczny tym osobom, które powiedziały ci “nie”, zamknęły przed tobą drzwi, ponieważ to dzięki takim sytuacjom stajesz się silniejszym człowiekiem i dajesz sobie radę z przeciwnościami losu.
7. Twoja samoocena nie może zostać zweryfikowana przez innych
Poczucie własnej wartości zależy tylko od nas samych. Jeżeli ciągle poszukujemy akceptacji od otoczenia, nigdy nie będziemy szczęśliwi. Musimy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie kontrolować naszej reputacji. Nie starajmy się zaspokoić oczekiwań wszystkich osób – zaspokajajmy własne.
8. Podobne przyciąga podobne
Wystarczy myśleć pozytywnie, a nie skupiać się tylko i wyłącznie na tym, co chcemy osiągnąć, a dostaniemy to, czego chcemy, ponieważ dostatek sam nas znajdzie.
9. Możesz osiągnąć wszystko czego zapragniesz
Nie narzucajmy sobie limitów i ograniczeń, ponieważ tylko my o nich decydujemy i sami je sobie wyznaczamy.
10. Sami musimy zbudować “niebo na Ziemi”
Jeżeli skupiamy się tylko na złych rzeczach, właśnie w takiej rzeczywistości przyjdzie nam żyć. Zajmijmy się więc rzeczami dobrymi, a właśnie takie same nas znajdą, ponieważ kochający ludzie żyją w kochającym świecie.
11. Nie ma powodu zadręczać się każdą sprawą
Starajmy się płynąć z prądem – niech wszystkie wydarzenia przebiegają swoim naturalnym kursem.
12. Wszystko czego potrzebujesz już w Tobie jest
Postaraj się poświęcić codziennie 5 minut, aby w odpocząć w spokoju. Po chwili zauważysz, że masz dostęp do szczęścia, pokoju i dobrobytu.
13. Pozwól, aby Twój rozwój osobisty nigdy nie miał końca
Twoja edukacja nie kończy się razem z ukończeniem szkoły lub uniwersytetu. Moment, w którym uznasz, że nie musisz się już kształcić i uczyć, możesz uznać za koniec swojego prawdziwego życia.
14. Bądź realistą – oczekuj cudów
W momencie, w którym połączysz się ze swoją prawdziwa osobowością, uwierzysz w siebie i uznasz swoją duszę za boską i cenną, dostaniesz dostęp do siły, która rządzi całym Wszechświatem.
15. Podążaj za swoim sercem, a zostaniesz człowiekiem sukcesu
Taką siłą dysponuje tylko kilka osób, które poznały same siebie. Dzięki ukierunkowaniu się na sukces, na dawanie z siebie tego, co najlepsze, będziesz mógł uzyskać szczęście, o którym nigdy nie śniłeś.

 http://zyjswiadomie.eu/blog/2013/08/25/15-porad-od-waynea-dyera-ktore-zmienia-twoje-zycie/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza