czwartek, 22 grudnia 2016

Dajemy to, co mamy. Nie można dać czegoś, czego się nie ma.Jako dorośli, wiemy doskonale, co otrzymaliśmy od rodziców: to, co oni mieli i nic więcej. Owszem, być może próbowali przekazać nam pewne prawdy, zasady, mądrości życiowe, ale sami nimi nie żyjąc, byli dla nas mało wiarygodni.
Spora część spadku po bliskich to niekorzystne dla nas przekonania, negatywne nastawienie do świata, niewiara we własne możliwości,, akceptacja za cenę uległości, przesadne zwracanie uwagi na to, co pomyślą o nas inni.
Jeśli tak było w naszym przypadku, zróbmy wszystko, by nie przekazywać tego dalej
Im szczęśliwsi są rodzice, tym szczęśliwsze w życiu będą ich dzieci. Dostaną to, czym żyją ich rodzice. Kiedy tak się dzieje, nie jest potrzebne żadne poświęcenie, odmawianie sobie czegokolwiek, bo wszystko dawane jest z miłości do siebie: rodzice dzielą się tą miłością, którą darzą siebie samych.

Im więcej spokoju w rodzicach,
tym spokojniejszy jest cały dom i ci, którzy w nim mieszkają.

Strona Świat Przyjazny Dzieciom powstała z myślą o rodzicach i dzieciach – w takiej właśnie kolejności. To rodzice są najbliższym światem dzieci. Jeśli będzie on przyjazny, dzieci to wyczują i wyrosną na szczęśliwych, wrażliwych i pewnych siebie ludzi, wypełnionych miłością i takim, jak rodzice, nastawieniem do życia i innych ludzi.

Mam nadzieję, że to, czym każdego dnia zapełnia się ta strona, pomoże odkryć w Tobie to, co najlepsze, zwrócić uwagę na to, co w życiu ważne, napełnić twój umysł radością, spokojem i pobudzić do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne dla ciebie. Tak, dla ciebie, bo tym właśnie dzielisz się ze swoimi bliskimi.
Dobry film, książka, muzyka, gra czy nowa umiejętność mogą pomóc rozbudzić wszystko, co w nas najlepsze i sprawić, że najbliższa rozmowa będzie ciepła i pełna zrozumienia a reakcja na nieoczekiwane zdarzenie, adekwatna do jego wagi.

http://swiatprzyjaznydzieciom.pl/o-stronie/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz