czwartek, 28 stycznia 2016

Twój schemat finansowy- Termostat finansowy.
Ile razy w twoim życiu przytrafiła się taka sytuacja, że nieoczekiwany przypływ dodatkowej gotówki spowodował szereg niespodziewanych wydatków w twoim życiu. Nagroda pieniężna lub premia w pracy i  nagle zepsuł ci się samochód lub lodówka. 

 
Myślisz sobie: „ to jakieś fatum, albo mam cholernego pecha w życiu”.  To tak jakby jakaś magiczna siła powstrzymywała cie przed tym, żebyś mógł mieć więcej. Nieraz pewnie zastanawiałeś się, że tutaj musi być jakiś przekręt w twojej podświadomości lub blokada, której nie możesz przeskoczyć. To jak walenie głową o ścianę- wiem coś o tym.
Działanie termostatu finansowego
Otóż w twojej głowie, na poziomie podświadomości, funkcjonuje coś takiego jak termostat finansowy, który jest ustawiony na pewną kwotę pieniędzy i według jego założeń nie możesz mieć więcej. Twój termostat ustala twój dochód miesięczny,  roczny itp.
Pewnie zastanawiasz się skąd się bierze ta określona dla ciebie suma ? Jaka to jest suma pieniędzy ? Czy ktoś tobie ja narzucił ? W pewnym sensie na te pytania można odpowiedzieć twierdząco.  To ile zarabiasz, jaki jest twój dochód np. miesięczny zależy od tego jak ustawił się twój termostat finansowy, na podstawie doświadczeń, które wprogramowały się w twoją podświadomość. Pisałam o tym w poprzednich artykułach. Dlatego nie chcę rozwijać tego tematu na obecnym poziomie.
Zastanawiasz się na jaką sumę jest ustawiony twój termostat ? To zobacz jaki masz miesięczny dochód. Jaka suma pieniędzy leży w granicach twojego komfortu, który nie powoduje np. nieoczekiwanych wydatków ekstra. Tutaj jeszcze dodam, że są ludzie, którzy zarabiają duże sumy pieniędzy, ale w ogóle ich nie odczuwają. Dzieje się tak ponieważ zazwyczaj mają stałe duże zobowiązania lub ciąg dużych miesięcznych wydatków, które pochłaniają ich lwią część miesięcznych dochodów. Oni też zazwyczaj mogą mieć ustawiony termostat na dość niską wartość, a przynamniej niższą niż ich miesięczny dochód.
Generalnie jest to kolejna rzecz, jaka Cię powstrzymuje i która wymaga zmiany w twoim życiu. Każdy z nas dzisiaj zarabia określone pieniądze i kwoty te, często nijak się mają do naszych faktycznych możliwości. Najczęściej Twój termostat jest nastawiony na kwotę podobną do tej, jaką zarabia Twoje otoczenie, rodzina, znajomi i przyjaciele.
Jak przestawić swój termostat finansowy
Aby móc zarabiać większe pieniądze, trzeba stale zwiększać kwotę pieniędzy w naszej głowie. Najlepsze do tego celu są techniki wizualizacyjne. Aby zaczęły działać, trzeba je wykonywać przez określony czas. Na początku najlepiej codziennie, rano i wieczorem. Później można rzadziej, ale im częściej będziemy to wykonywać, tym efekty przyjdą szybciej. Podam Ci dzisiaj jedną taką technikę.
1)Wyobraź sobie, że w Twojej głowie jest panel sterowania pieniędzmi, który jest odpowiedzialny za kwoty które zarabiasz. Na tym panelu jest pokrętło i ekran pokazujący kwotę jaką w tej chwili zarabiasz oraz wszystkie rzeczy, które posiadasz.
2)Zacznij przekręcać pokrętłem w prawą stronę i obserwuj jak zwiększa się kwota na ekranie. W momencie, gdy zwiększysz ją dwukrotnie zatrzymaj się na chwilę i zobacz, że na monitorze pojawiło się wiele nowych rzeczy, które sobie za te pieniądze kupiłeś. Jak się teraz czujesz?
3)Następnie przekręć pokrętło tak, aby kwota była 10 razy większa niż na początku i znów zatrzymaj się chwilę. Zobacz te wszystkie nowe rzeczy, które pojawiły się na monitorze.
4)Teraz przekręć pokrętło w lewo i wróć do kwoty, która obecnie wydaje Ci się możliwa do zrealizowania, ale większa od kwoty, którą zarabiasz obecnie. Musi być to kwota z jaką czujesz się komfortowo, ale jednocześnie realna na chwilę obecną. Spójrz jeszcze raz na ekran, zobacz te wszystkie rzeczy, które masz dzięki tej właśnie kwocie i powiedz sobie, że będziesz tu wracał  i stale zwiększał swój finansowy potencjał.
Ważne aby po każdym etapie zatrzymywać się i sprawdzać swoje odczucia. Podczas wykonywania ćwiczenia staraj się być zrelaksowany. Na koniec powinieneś czuć się wspaniale i pomyśleć co zrobić, aby zwiększyć swoje dochody. To co się stało w Twojej głowie na poziomie umysłowym, nie długo stanie się częścią Twojego życia na poziomie materialnym. Wszystko jest tylko kwestią czasu.
Jeśli chcesz zarabiać duże pieniądze musisz pewne rzeczy zmienić w swoim życiu. Miejsce w którym jesteś obecnie, jest wynikiem decyzji, które podjąłeś w przeszłości. To co posiadasz w tej chwili i ile zarabiasz, jest rezultatem Twoich decyzji finansowych. Czy jesteś dzisiaj z nich zadowolony? Jeśli nie, to trzeba coś zmienić, aby kolejne decyzje były lepsze i sprawiały, że faktycznie zaczynamy się bogacić i iść w kierunku wolności finansowej.
http://syllacopywriter.blogspot.com/2016/01/twoj-schemat-finansowy-termostat.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz