czwartek, 10 grudnia 2015

Zrozumieć samego siebie.

Dla wielu osób jest to bardzo trudne zadanie. Wielu do końca życia nie potrafi zrozumieć samego siebie. Zazwyczaj, gdy nam się wali świat szukamy pomocy na zewnętrz, zamiast zastanowić się nad samym sobą. Przyjrzeć się swoim postępowaniom i pragnieniom.  A tak naprawdę jest to najważniejszy klucz do sukcesu. 
 
Jak zrozumieć samego siebie, przemiany, zmiany, napływające emocje i zachowania do jakich się posuwamy na skutek wielu wydarzeń w naszym życiu oraz tego co odczuwamy?  
 Jest na to tylko jedna metoda. A mianowicie zatrzymaj się w pędzie, w jakim się znajdujesz i uważnie wsłuchaj się w siebie. Przeanalizuj sytuację, która doprowadziła cię do miejsca, w którym obecnie jesteś. Pozwól sobie na to co czujesz w tej sytuacji. Pamiętaj, że:
- Ty jesteś kreatorem swojego życia i otoczenia. Nikt inny
- Twoje myśli tworzą materialne rezultaty w twoim życiu. Myśl jest jak energia, która wytwarza odpowiednie materialne zdarzenia.
- W związku z tym, że jesteś kreatorem swojego życia, to nie wiń nikogo za popełnione błędy.
- Nie jesteśmy idealni i wszyscy popełniamy błędy, przyciągamy do siebie niekomfortowe sytuacje i zdarzenia do naszego życia. Dlatego wybacz sobie to i zaakceptuj ten fakt. A dzięki temu będziesz czuł większy spokój i luz w swoim życiu. Jak sama zauważyłam dążenie do doskonałości i perfekcji powoduje tylko niepotrzebny lęk, stres i nerwy w naszym życiu.
Tak naprawdę nie jest łatwo obiektywnie spojrzeć na samego siebie. Osoby porywcze często zareagują afektywnie na bodźce zewnętrzne. Naszą cechą ludzką jest najpierw reakcja emocjonalna oraz wyciąganie pochopnych wniosków. A wszystko to przez impulsywne emocje, które ni jak obiektywnie mają się do danego zdarzenia czy sytuacji. Nasze reakcje wiążą się z naszym wnętrzem, problemem z panowaniem na emocjami oraz sprawami zapisanymi i ukształtowanymi w naszej przeszłości, a przede wszystkim w dzieciństwie. Nie zdajemy sobie sprawy ile z lat naszego dzieciństwa znajduje się w zaprogramowanych wzorców przez otoczenie, a szczególnie najbliższych. One potem mają wpływ na nasze dorosłe życie, a także są bodźcem na odbieranie otoczenia w naszym życiu.
Dlatego często nie rozumiemy naszych zachowań, ponieważ składają się na nie wiele czynników. Szukamy dla nich własnego wytłumaczenia, które często jest podyktowane naszymi zakażonymi przekonaniami z przeszłości. A co najgorsze często dla zrozumienia swoich reakcji i siebie, poszukiwania  swojego zachowania kierujemy na zewnątrz, zamiast udać się do swojej wewnętrznej jaźni. Bo tak naprawdę tam znajdziemy odpowiedź dla siebie.

http://syllacopywriter.blogspot.com/2015/06/zrozumiec-samego-siebie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz