poniedziałek, 4 stycznia 2021

Przepiękne drewniane wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością,

Jerzy z wielką pasją i sercem  wykonuje z drewna takie przydatne naczynia w pełni przeznaczone do kontaktu z żywnością.

 


 


GALANTERIA DREWNIANA to funkcjonalne, ozdobne, użytkowe i pomysłowe wyroby wykonane w 100 % z drewna, przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wykonane ręcznie przy użyciu narzędzi i maszyn stolarskich z wykorzystaniem jedynie naturalnych surowców. Drewno to wspaniały materiał zarówno budowlany jak i wykończeniowy. Od zarania dziejów używano do budowy oraz do wykonywania narzędzi, przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Obecnie znamy wiele sposobów obróbki drewna. Te najpopularniejsze to: cięcie, struganie, frezowanie, toczenie, dłutowanie,gięcie i rzeźbienie. Jak wygląda i na czym polega toczenie drewna.Proces toczenia polega na wprowadzeniu w ruch obrotowy obrabianego przedmiotu oraz na wykonywaniu odpowiednich ruchów pomocniczych nożami tokarskimi (dłutami ), które nadają obrabianemu materiałowi odpowiedni kształt. Przy skrawaniu drewna występują zdecydowanie mniejsze siły i momenty oporu niż przy skrawaniu metalu. Dzięki temu możemy toczyć w drewnie zdecydowanie większe i cieńsze średnice niż w metalu o tych samych gabarytach. Podobnie jak przy toczeniu metalu, tak i przy toczeniu drewna, powstają wióry nazywane trocinami. Toczenie drewna może być bardziej kłopotliwe niż metalu ze względu na większą miękkość drewna i trudniejszą ręczną a nie w pełni zautomatyzowaną obróbkę. Ten zabieg wymaga większych umiejętności tokarza oraz zastosowania odpowiednich ostrych narzędzi. 


Więcej tych wspaniałych prac można zobaczyć na fb :

https://www.facebook.com/strugancejerzysmolinski


Kontakt z Jerzym :
jerzy.smolinski74@gmail.com


Tel. +48 602 350 417https://www.facebook.com/93i6fm/posts/2017270831903069

Wytwarzanie galanterii drewnianej zaczyna się od: pomysłu, pozyskania wysezonowanego materiału, wstępnej obróbki, toczenia, szlifowania, konserwacji i polerowania. Tu kończy się etap produkcji a zaczyna podróż do klienta. Praca z tak pięknym i szlachetnym materiałem jakim jest drewno daje mnóstwo satysfakcji, zadowolenia i przyjemności. Drewno odwdzięcza się niepowtarzalnym kształtem, układem słoi, kolorem, nawet zapachem, ciepłem jaki stworzyła Matka Natura.
Serdecznie zapraszam do współpracy 🙂 Już wiele osób skorzystało 🙂 https://nadziejadlaciebie.blogspot.com/2020/11/masz-pomys-na-siebie-i-nie-wiesz-jak.html Pozdrawiam Agnieszka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza