czwartek, 6 lutego 2020

Dobra energia w domu.


Dobra energia w domu. Jak o nią dbać, jak oczyścić mieszkanie i zapewnić spokój, zdrowie i dostatek.

Magiczny zielnik Dziewanny (1).png Parapet Szamanki Dziewanny.
Nocą słychać szepty, chociaż nikt nie rozmawia? Podłoga skrzypi nawet kiedy nikt po niej nie stąpa? Giną Ci drobne przedmioty? Nagle okazuje się, że położyłeś klucze na stoliku, a znajdujesz je w sypialni? Zdarzają się zbyt częste awarie sprzętu elektrycznego? Kwiaty nie chcą rosnąć, a każda wprowadzana do domu roślina usycha? W jednym z pomieszczeń wciąż dochodzi do kłótni pomiędzy domownikami? Męczą Cię ciągłe koszmary? Miewasz dziwne uczucie, że ktoś Ci się przygląda kiedy krzątasz się po mieszkaniu?
Objawy, które mogą wskazywać, że nasze mieszkanie jest również domem innych energii czy bytów mogą być przeróżne. Każdy może do domu taką przyczepioną energię nieświadomie wnieść, nowo kupiony przedmiot również, szczególnie w przypadku luster, mebli czy biżuterii, wtedy jest niemalże pewne, że wnosisz do domu obcą energię, niekoniecznie pozytywną. Konieczne jest oczyszczenie takich przedmiotów, szczególnie biżuterii i luster.
Jak chronić kuchnię, i zapewnić dostatek w domu. ❤️🧙‍♀️
Nie wiem jak u Was kochani, ale w moim domu rodzinnym, kuchnia to było centrum wszechświata. Wielka przestronna wiejska kuchnia, oczywiście duży kaflowy piec, wielki drewniany stół, a przy nim moja kochana babcia, królowa kuchni i ziół.
Cały dzień od rana do wieczora kuchnia tętniła życiem i wciąż znajdowało się tam dla mnie coś do roboty. Chciałam się wyrwać z domu, a babcia wiadro pod nos i fasolę trzeba wyłuskać albo chrzan trzeba zetrzeć…😂.
Wieczorami babcia wróżyła, a później graliśmy w karty, dziadek próbował oszukiwać (ale chyba dla żartu, bo nigdy mu się nie udało 🤣) Był ubaw po pachy kochani, uwielbiam wspominać tamte czasy, i tą pachnącą ziołami i tytoniem kuchnię.
🧚‍♂️Ale do rzeczy, otóż kochani babcia wstawiała pomiędzy ścianę a piec szklaną miseczkę z okruszkami.  

– To dla domowych skrzatów, dobrych duszków –  mówiła – trzeba je też nakarmić, aby za bardzo nie psociły.
Pamiętajcie więc o skrzatach i dobrych duszkach kochani, postawmy im coś od czasu do czasu, mogą to być okruszki na talerzyku, jakieś słodkości czy odrobina miodu.
🐭A co z tymi nieproszonymi gośćmi ? Nawet jeśli macie koty i nie martwicie się o gryzonie, warto zabezpieczyć się przed np. molami spożywczymi czy innym robactwem i tu doskonale sprawdzi się wrotycz i lawenda, w każdym kącie oraz w szafce z takimi produktami jak mąka, kasza, ryż itp. wystarczy zawiesić parę gałązek wrotyczu, kilka lawendy i problem mamy z głowy.
🌸Gryzonie i wszelkie robactwo nie znosi zapachu wrotyczu. Na szafkach natomiast można zawiesić bukiecik z lawendy, mole jej nie znoszą.
🌳W oknie natomiast obowiązkowo wieszamy jemiołę (ścinając jemiołę pamiętajmy aby nie upadła na ziemię!), jarzębinę, gałązki brzozy i dębu.
Gałązki brzozy ochronią nasz dom przed piorunami, dąb przed złymi duchami i ewentualną zawiścią sąsiadów. Te zioła wystarczy wymienić raz do roku i tu jemiołę wymieniamy w „Szczodre Gody” (najlepszy czas na ścinanie jemioły to dzień po przesileniu zimowym), brzozę w „Zielone świątki”, jarzębinę w równonoc jesienną, dąb w przesilenie wiosenne.
🌱Jeśli chcemy, aby w naszym domu panowała zgoda i miłość, na parapecie zostawiamy parę zawsze nieparzystą liczbę listków laurowych. Wymieniamy je raz w tygodniu.
🌾W kuchni na parapecie obowiązkowo zioła:
  • aloes – chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami związanymi z ogniem w kuchni,
  • geranium – ochroni przed zatruciem
  • bazylia, mięta – ochronią przed pleśnią, psuciem się produktów, zatęchłym powietrzem i przed nieszczęśliwymi wypadkami
  • gałązka lawendy, wrotyczu i rozmarynu związane w mały bukiecik trzymane  najlepiej w szafkach kuchennych ochroni przed molami i zabezpieczy pożywienie
48367008_1487934614677268_3064502660829806592_n.jpg
Wszystkie te ziółka oprócz działań ochronnych to również doskonałe przyprawy, nic tak nie doda sałatce aromatu jak świeża mięta. Aromatyczna herbatka ziołowa poprawi nam nastrój nawet w najgorsze dni, a do tego samo zdrowie.
☘️W centrum kuchni wieszamy wianek czosnku, może to być ewentualnie jedna główka, nie należy go używać do potraw. Czosnek doskonale chroni przed złymi energiami i wampirami energetycznymi.
🌿Powieszone nad drzwiami kuchennymi gałązki jałowca, kopru, piołunu, też mają doskonałe działanie ochronne. Wymieniamy w pierwsze zbiory tych ziół.
💐Obowiązkowo oczywiście też nad drzwiami ususzony wianek lub wiązanka z ziół dla MATKI ZIELNEJ. Wymieniamy go raz w roku w Święto Matki Zielnej.
🍃Jeśli posiadacie piec to minimum raz w tygodniu, (moja babcia robiła to codziennie zimą i jesienią, latem rzadziej) rozgniatamy ziele jałowca na blasze gorącego pieca, jałowiec odkazi nam kuchnie z bakterii, wirusów, grzybów i oczyści powietrze. Jeśli nie posiadacie pieca można to zrobić na kuchence elektrycznej lub gazowej.
🍲Pestki z dyni w nieparzystej ilości wkładamy w rogach domu, zapewnią nam dostatek, a korzeń chrzanu w kuchennej szafce w miedzianym naczyniu sprawi, że w domu nigdy nie zagości głód. Pestki i korzeń wymieniamy raz w roku w Święto Dziadów.
🌙Ziarenka gorczycy, wsypane w czasie pierwszej kwadry Księżyca do miedzianego naczynia i schowane w szafce kuchennej, pomnożą nasz majątek. Jednak przy kolejnej pierwszej kwadrze, ziarno musimy zakopać i nasypać nowe.
🧂Woreczek poświęconej (własnoręcznie) soli powieszony w kuchni ochroni domostwo przed złymi urokami i klątwą oraz oczyści ze złych energii, wniesionych przez gości. Należy jednak pamiętać, że sól wymieniamy, najlepiej raz w tygodniu, starą zakopujemy i wsypujemy nową (oczywiście musi to być DOBRA sól polecam kupić w sklepie ezoterycznym, ale może to również być sól kłodawska, morska, himalajska, kamienna czy celtycka).
📆Na taką co tygodniową wymianę najlepiej wybrać sobie jeden dzień, kiedy robimy większe porządki np. piątek, ja polecam akurat ten dzień tygodnia, ale oczywiście każdy może indywidualnie, należy jednak trzymać się tego konkretnego dnia, mamy wtedy pewność, że nie zapomnimy. A jeśli zapomnimy to oczywiście nic złego się nie stanie… Wszelkie zioła, które wymieniamy zakopujemy do ziemi, nie zapomnijmy poprosić Matkę Ziemię aby zabrała od nas wszelkie zło i dobrze przy okazji jej podziękować.
42418598_1423101137827283_2075586462400643072_n.jpg
JAK OCZYŚCIĆ MIESZKANIE  🏡
Przed przystąpieniem do oczyszczania należy porządnie posprzątać mieszkanie, podłogi umyć wodą z odrobiną sody oczyszczonej. Jeżeli posiadamy w domu stare lustra należy umyć je wodą z solą, zaczynamy myć od zewnątrz kierując się do środka według ruchu wskazówek zegara, następnie pootwierać wszystkie okna, wywietrzyć porządnie i zamknąć okna. Pamiętajmy aby umyć dobrze okna, drzwi wejściowe i klamki.
OKADZANIE SZAŁWIĄ
Musimy też oczywiście oczyścić siebie, okadzamy się białą szałwią (białą kochani nie lekarską!) zgodnie z ruchem wskazówek zegara z intencją, by żadne niskie energie nie miały do nas dostępu. Podczas okadzania mówimy głośno „okadzam się, by żadne niskie energie nie miały do mnie dostępu”. Powinniśmy mieć przy sobie ochronny symbol pentagram, ochrony kamień bądź inny amulet.
W rytuałach oczyszczania energii doskonała jest magia kamieni. Warto poczytać o mocy kryształów i dobrać dla siebie te, które będą dla nas najodpowiedniejsze. Przy wybieraniu talizmanu dla siebie dobrze jest zdać się na własną intuicję. Podświadomość najlepiej wie, co będzie dla nas najlepsze. Szczególną moc oczyszczającą mają: kryształ górski, onyks, malachit, perydot, tygrysie oko. Bardzo istotną rzeczą przy korzystaniu z mocy kamieni jest również częste ich oczyszczanie. Myjemy je pod zimną, bieżącą wodą. Możemy również zakopać kamienie w ziemi lub okadzić płomieniem oczyszczającej świecy lub dymem szałwii białej. Pamiętajmy, by po każdym oczyszczeniu naenergetyzować kryształ swoją energią.
Przy oczyszczaniu domu dobrze jest poprosić o pomoc Archanioła Michała lub Zadkiela lub naszego opiekuna bądź naszego przodka aby przeprowadzili nas przez cały proces. (Na koniec nie zapomnij podziękować!) Nie możemy się bać, musimy być pewni Siebie i swojej mocy, każdy z nas takową posiada. 
Jeżeli w domu dzieją się jakiekolwiek paranormalne zjawiska, oznacza to, że mogą w domu znajdować się jakieś silne byty, zbłąkane dusze i trzeba odprowadzić je do Źródła. W takim wypadku jeśli nigdy tego nie robiliśmy, nie jesteśmy wystarczająco pewni swojej siły odradzałabym samemu wykonywać takie oczyszczanie i znaleźć osobę, która się tym zajmuje.
Okadzamy mieszkanie białą szałwią zaczynamy od drzwi domu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wtedy biała szałwia przywraca energiom pierwotny porządek zgodny z Matką Naturą. Energie układają się według Pierwotnej Matrycy. W takim otoczeniu żadne nisko wibracyjne byty nie mogą istnieć, po zakończonym oczyszczaniu wietrzymy całe mieszkanie .
Drugi sposób to okadzanie domu od drzwi w przeciwną stronę niż ruch wskazówek zegara. Ta metoda wygania z domu wszelkie energie dobre i złe, po zakończeniu również wietrzymy wnętrze. Takie czynienie tworzy w domu próżnię energetyczną i nieodzowne jest napełnienie jej szybko tym, czym chcemy. Konieczne jest wtedy zaproszenie do mieszkania Aniołów na przykład poprzez muzykę anielską czy wysoko wibracyjne medytacje, binaurale itp. Można je też zaprosić wyjmując karty anielskie, paląc białe świece. 

Kiedy okadzam dom szałwią ....png
PACHNĄCE KADZIDEŁKO OCZYSZCZAJĄCE
  • szczypta cynamonu,
  • szczypta rozmarynu
  • szczypta mięty pieprzowej
  • węgielek trybularzowy.
Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i umieszczamy na rozpalonym węgielku, następnie okadzamy mieszkanie.
SZKLANKI Z WODĄ
Oprócz tej metody można również raz na jakiś czas umieścić w domu kilka przezroczystych szklanek napełnionych wodą, z odrobiną soli morskiej i białego octu. Szklanki należy umieścić w miejscach, w których nie będą jej widzieć inni domownicy. Po 24 godzinach wylewamy wodę i dokładnie myjemy szklankę. 

paz-0.jpg Tybetański rytuał wody.

Dobrze też mieć w domu miotełkę brzozową. Miotełkę do oczyszczania ze złej energii odpędzenia chorób i uroków, należy sporządzić w maju, należy ostrożnie ściąć dolne gałązki , spleść witki w kształt niedużej miotełki i powiesić w domu ściętymi końcami ku górze. Jeśli chcemy ochronić dom przed wszelkim złem, nieżyczliwością ludzką, wszelkimi intruzami oraz piorunami wieszamy taką miotełkę przy wejściu do domu. Można też przygotować dużą miotłę, ważna zasada, której należy przestrzegać, jeżeli zmieniamy miejsce zamieszkania należy spalić starą miotłę, a do nowego mieszkania zrobić nową.
Kot w domu jest najlepszym „oczyszczaczem” ze złych energii, sama jestem kociarą i od kiedy pamiętam posiadam kota, albo dwa, to magiczne stworzenia. Pamiętajmy jednak w tym wypadku, że warunkiem jest aby mógł wychodzić na zewnątrz, ewentualnie jeśli nie ma takiej możliwości należy wsypać mu odrobinę zwykłej ziemi do kuwety. 
ee48d5d85e02a34e1f2c35db14156e11.jpg
Mam nadzieję, że mój artykuł się przydał. Czy pamiętasz aby oczyszczać swoje mieszkanie ? Czy dbasz o swoje domowe skrzaty?
Pozdrawiam kochani Dziewanna. 💚🍀💚

https://magicznyzielnikdziewanny.wordpress.com/2019/08/02/dobra-energia-w-domu-jak-o-nia-dbac-jak-oczyscic-mieszkanie-i-zapewnic-spokoj-zdrowie-i-dostatek/?fbclid=IwAR2ZKS1Z0fnx74104pnabCJ4BkPwdGtoR330vdhsr5pPLwymMYoOeBcPjR0


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz