wtorek, 2 kwietnia 2019

Babka – jedno z najwspanialszych ziół, jakie mamy!

babka, babka jajowata, babka lancetowata, babka płesznik, leczenie naturalne, medycyna naturalna, Zioła, ziołolecznictwo
Ta mała roślinka jest jednym z najużyteczniejszych leków na planecie. Choć dużo osób stara się wykorzenić ją ze swojego ogródka, to w rzeczywistości jest on jedną z najbardziej korzystnych dla zdrowia roślin na Ziemi.  To babki, które pojawia się w ponad 200 odmianach, z których wszystkie mają te same właściwości lecznicze. Najbardziej popularne są babka lancetowata i zwyczajna.
Babka z reguły rozwija się w niekorzystnych warunkach, skalistych glebach, takich jak podjazdy, często razem z mniszkiem lekarskim.

Babka – Korzyści zdrowotne

Jedną z powszechnie znanych zastosowań babki jest łagodzenie ukąszeń komarów. Roślina ma silne właściwości ściągające, które wypierają toksyny z organizmu. Sposób obejmuje kruszenie babki, następnie bezpośrednio przykładamy na ukąszenia pszczół, ugryzienia, trądzik czy wysypkę. Nakładamy bandaż na obszar aby zabezpieczyć okład i pozwolić działać roślinie przez 4-12 godzin.
Innym sposobem wykorzystania tego wspaniałego ziela jest wytworzenie balsamu lub roztworu do ogólnego przemywania. Jest to bardzo korzystne w leczeniu hemoroidów.

Inną korzyścią babki lancetowatej jest jej działanie lecznicze na układ pokarmowy, zwłaszcza taki, który został zniszczony przez antybiotyki, przeciwzapalne i przeciwbólowe leki, alergie pokarmowe lub celiakię.
Można użyć zarówno liście, jak i nasiona do leczenia problemów trawiennych. Liście można użyć do herbaty, zup czy jako przyprawy. Nasiona można zmielić, namaczać i spożywać przed posiłkami, co pomoże nam w utracie wagi.
Babka posiada szeroki zakres właściwości leczniczych, od menstruacyjnych problemów, zaburzeń trawienia, do prawie wszystkich chorób skóry, a nawet zapalenia stawów. Może być stosowany na wiele różnych sposobów. We wszystkich przypadkach, zapewnia długoterminowe korzyści zdrowotne.

Zapraszamy również po inne ciekawe wpisy o ziołach tutaj.

http://www.naturaiswiadomosc.pl/babka-jedno-najwspanialszych-ziol/?fbclid=IwAR0gXBreUszQc_J_ART2CwcutGIl2T964Sn2RJZnT9wY-RFque6KvQkQQss


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz