wtorek, 23 czerwca 2015

Woda z cytryną - dlaczego warto ją pić ?

Picie wody dodaje nam energii, poprawia przemianę materii, natomiast picie wody z cytryną i na czczo to świetny sposób pozbycia się toksyn. To one sprzyjają wzdęciom, nudnościom i zgadze. Układ trawienia pracuje wtedy lepiej.
Wzmacnia nasz układ odpornościowy, a także go chroni. Zawiera bowiem witaminę C, która zwalcza różne infekcje. Można ją również stosować jako środek przeciwzapalny, gdyż ma w składzie kwas askorbinowy. Drink wody z cytryną pomoże uniknąć przeziębienia. A jeżeli już zachorowałaś, wesprze walkę z bakteriami i wirusami.
Cytryny są bogate w witaminy, minerały, przeciwutleniacze i dostarczają nam wszystkiego, co pomaga zachować energię przez cały dzień. Poza tym owoce te są naładowane jonami ujemnymi, które korzystnie działają na nasz organizm.
Cytryna bowiem ułatwia i przyspiesza leczenie ran. Staje się to możliwe ze względu na jej główny składnik leczniczy – kwas askorbinowy, czyli witaminę C. Jest on niezbędny, gdy chcesz mieć zdrowe i silne kości, chrząstki i inne tkanki łączne. Poza tym woda z cytryną może zmniejszać wszystkie rodzaje stanów zapalnych.
Picie wody z cytryna zapewni nam świeży ododech, poprawi stan jamy ustnej, bo zwalcza płytkę nazębną i nieświeży oddech. Jedyne zastrzeżenie to powstrzymanie się od mycia zębów tuż po wypiciu takiego napoju, bo może to osłabić szkliwo.
Cytryna zawiera wiele cennych witamin: C, A, z grupy B (B1, B2, B3), E i beta-karoten (prowitaminę A) oraz pierwiastków mineralnych, m.in. potasu, magnezu, sodu, żelaza. Ważnym składnikiem jest związek zwany rutyną, który uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych. A także tzw. terpeny pobudzające wydzielanie śliny, która działa dezynfekująco i ułatwia trawienie pokarmów. Ma również dużo pektyn, które znakomicie hamują łaknienie.
Jak widać naprawde warto pić wodę z cytryną, a szczególnie rano zaraz po przebudzeniu.
Zdjęcie użytkownika Medycyna Komórkowa W Obronie Zdrowia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz