sobota, 16 maja 2015

30 Sekundowy Rytuał Na Więcej Szczęścia w Twoim Życiu .

Każdy z nas pragnie szczęścia. Pomimo metek, które przypina współczesna kultura, szczęście jest całkiem proste do osiągnięcia dla wszystkich. Jak wiele rzeczy, potrzebuje jednak praktyki.

Jak powiedział Thich Nhat Hanh: „Nie istnieje droga do szczęścia, szczęście jest tą drogą.” Tak naprawdę, sami decydujemy o dawkach radości, których doświadczamy w naszym życiu. Dzieje się to, kiedy świadomie decydujemy, w którym kierunku podążają nasze myśli i energia, a te wybory skutkują uważnością w naszym życiu. Wiedza stara jak świat: energia podąża za uwagą. Jeśli pragniesz dowiedzieć się, w jaki sposób rozpoczynać każdy dzień, koniecznie czytaj dalej i poznaj 30 Sekundowy Rytuał na Więcej Szczęścia w Twoim Życiu.

sukces i szczescie
Niestety, większość z nas skupia się na rzeczach, które nam nie wychodzą lub są nieprzyjemne. Kiedy nie cierpisz swojej pracy, rano, tuż zaraz po otworzeniu oczu, myślisz sobie: „o nie, znowu kolejny okropny dzień.” Kiedy jesteś na diecie, cały czas wyobrażasz sobie wszystkie przepyszne potrawy, których nie możesz/nie powinieneś jeść. Skupiając się na negatywnych aspektach życia, stwarzasz rzeczywistość, która opiera się na brakach, uczuciu braku satysfakcji i frustracji.

Czas jednak to zmienić! To Ty decydujesz o własnych myślach, i możesz wybierać to, o czym chcesz myśleć, wliczając w to pozytywne elementy własnego życia. Oczywiście, pomimo tej wolności wyboru, dokonanie postanowień wcale nie jest automatyczne. Dlatego też, w dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie 30 Sekundowy rytuał, dzięki któremu rozpoczniesz swoją nową przygodę z obfitością, szczęściem, wdzięcznością i radością. Do dzieła!

Rytuał nazywa się „Wyzwanie 10 oddechów” i zostało opisane m.in. przez Rabbi Rami Shapiro. Jest to rewolucyjna praktyka świadomej wdzięczności, która opiera się na skupianiu uwagi na rzeczach, które sprawiają Ci radość. Jak to działa?

Krok pierwszy: Zauważ

Zauważ rzeczy w swoim życiu, za które jesteś wdzięczy, i które sprawiają, że jesteś szczęśliwy, oraz przynoszą spokój umysłu. Może to być cokolwiek, zaczynając od małych rzeczy takich jak zapach ziemi, świeżo skoszonej trawy lub fakt, że ktoś opróżnił za Ciebie zmywarkę lub jesteś w stanie wejść na 6 piętro bez zadyszki ☺ Mogą to być również większe rzeczy: miłość do dzieci, partnera lub samego siebie. Małe lub wielkie, bądź ich świadomy i poczuj emocje, które im towarzyszą. Zapamiętaj je.

Krok drugi: Pauza

Kiedy już zauważysz rzeczy, które przynoszą szczęście, spokój ducha lub wdzięczność, zrób pauzę na sekundę. Ta przerwa zakotwiczy powstałe uczucia w Twojej świadomości.

Krok trzeci: Oddech

Teraz czas na małe wyzwanie. Przestań wykonywać cokolwiek w tym momencie. Trzymaj się tych pozytywnych aspektów, bądź ich świadomy i uważny. Weź kilka głębokich, spokojnych oddechów. Skup się na tych uczuciach i oddychaj. Bądź za nie wdzięczny I zaproś, aby radość na dobre zakorzeniła się w Twoim życiu. 

Krok czwarty: Praktyka

Powtórz!
I to wszystko. Proste, prawda? Zapamiętaj ten rytuał I powtarzaj go za każdym razem, kiedy w Twoim życiu pojawi się coś, za co jesteś wdzięczny. Całość trwa około 30 sekund. Czym jest ta chwila w ogromie wszechświata? Kiedy zaczniesz praktykować, zobaczysz, w jaki sposób Twój umysł będzie chciał się wymigać od świadomości. Mogą pojawić się myśli o kolacji, rzeczach, które jeszcze dzisiaj musisz zrobić, i wiele innych natrętnych intruzów.

Daj z siebie wszystko i świadomie zauważaj rzeczy, które przynoszą Ci szczęście i praktykuj powyższe ćwiczenie. 10 Oddechów za piękny zachód słońca, kolejne za miło spędzony czas ze znajomymi. Kontynuuj za każdym razem. W ten sposób stworzysz w umyśle zakładkę, do której umysł będzie mógł coraz łatwiej powracać, a Ty będziesz zauważać coraz więcej powodów do wdzięczności. W ten sposób wytworzysz własną drogę w życiu, która będzie po prostu szczęściem.

http://www.omsica.pl/blog/szczescie-porady/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz