niedziela, 7 lutego 2021

Oczyszczanie i odbudowa jelita grubego.

 

„Ten, kto wpycha w jelita 1/2 kg skrobi dziennie NIGDY się z niczego nie oczyści!!! Nawet głodówki prędzej go zabiją niż oczyszczą. Detoksykacja organizmu to mój zawód - wiem co piszę. Nie od detoksu, a od diety trzeba zacząć…”
Komentarz ten został zostawiony pod moim ostatnim postem przez Panią Ewę, która jest z zawodu biologiem i zna funkcję organizmu od strony technicznej.😊
Dziękuję za ten komentarz i wszystkie, które piszecie. To bardzo mądre co napisała. Dlatego od tego zacznijmy…
Na początku należy stwierdzić, że jelito grube nie może normalnie funkcjonować, jeżeli będziemy odżywiać się przede wszystkim pożywieniem przetworzonym, gotowanym i oczyszczonym. Jelito grube zanieczyszcza się od nieprawidłowego doboru produktów żywnościowych!
Nadmierna ilość gazów w jelitach powstaje głównie z powodu wzmożonej fermentacji, zwłaszcza węglowodanów (ciastka, chleby, bułki, makarony, torty itp.) Pokarm powodujący zaparcia to: wszystkie rodzaje mięs, czekolada, kakao, słodycze, biały cukier, mleko i skrobia.
Zwiększona ilość gazów prowadzi do wzdęcia całego brzucha nasilającej się po posiłkach. W dalszej konsekwencji prowadzi to do trudności w oddawaniu kału, prowadząc do zaparć lub biegunek. Jeżeli wzdęcia się przedłużają, mogą pojawić się zaburzenia krążenia, bóle głowy i kołatanie serca.
🧹 Nasze zadanie: doprowadzamy odżywianie do pełnowartościowego i żywego.💥💪💥
Motoryka jelita grube normuje się i polepsza po włączeniu do pożywienia dostatecznej ilości produktów bogatych w błonnik – warzyw, owoców oraz nasion. To pożywienie pobudza funkcję motoryczną jelita grubego. Błonnik mocno absorbuje żółć, która wpływa drażniąco na ścianki jelita grubego i działa stymulująco, co sprzyja normalnemu wypróżnianiu się.
Produkty silnie wpływające na perystaltykę jelit i zwiększające swoją objętość to:
🍀 Suszone owoce (figi, śliwniki, jabłka itp.),
🍀 Warzywa (marchew buraki, pietruszka, seler itp.),
🍀 Bardzo korzystnie wpływają świeże wyciskane soki warzywne i owocowe 300-500g dziennie.
🍀 Biała kapusta zawiera dużo błonnika, znakomicie likwiduje zaparcia. Do picia soku z surowej kapusty należy przyzwyczajać się stopniowo, mieszając go na początku na w pół z marchwiowym. 300g soku ze świeżej kapusty dziennie dostarcza dostateczną ilość żywego, organicznego pokarmu.
🍀 Bardzo przydatne są również wszystkie rodzaje błonnika w postaci: nasion lnu, błonnika witalnego, babki płesznik, babki jajowatej, nasiona chia, które świetnie wypełniają objętość jelita i pozwalają na szybsze wydalanie zaległych resztek pokarmowych. To naprawdę skuteczna metoda!
🍀 Pokarmy bogate w witaminę C, która również ma właściwości lekko przeczyszczające. Wspaniałe są w tym celu kiszonki, które są odżywczą bombą dla naszych jelit, a to dzięki składnikom mineralnym, witaminie A, C, E, K PP i witamin z gruby B, a także bogatej ilości błonnika pokarmowego.
🧹 Tak naprawdę co powinniśmy wykonać, aby oczyścić jelita to cykl przemyć, czyli lewatywy.
Już starożytni wiedzieli, że większość chorób była jedynie przejawem zatrucia organizmu, czyli skutkiem nagromadzenia odpadów. Brak całkowitego wydalania odpadów z jelita zamienia ciało w zbiornik toksyn. Czyszczenie wnętrzności wodą było uważane za najszybszy i najbardziej efektywny sposób pozbycia się tych właśnie odpadów. Do lat 20 XX wieku w każdym dobrym szpitalu przepisywanie lewatyw wodnych było standardową praktyką. (O lewatywie przygotuję kolejny post, gdyż jest to tak zbawienna metoda, która powinna zostać w pełni opisana😊)
🧹 Kolejną polecaną metodą, która sprzyja zachowaniu czystości jelita grubego są czasowe posty, które również znane były już w starożytności, a my znamy je jako postne piątki.
„Głodowanie” raz w tygodniu przez 24-36 godzin pozwala organizmowi przeprowadzić wewnętrze porządki i odzyskać energię. Energia, która wcześniej była wykorzystywana na przetworzenie i przyswojenie pokarmu. Pierwszy posiłek po takiej głodówce powinien być świeżą sałatka najlepiej z marchwi i kapusty bez przypraw i oleju, która zadziała jak miotełka i wydali z organizmu zbędne resztki.
🧹 Jako dodatek do takich kuracji polecane są również mieszanki ziołowe o działaniu uspokajającym i rozkurczowym. Absolutnie nie polecane są żadne środki syntetycznie przeczyszczające, jednie zioła, które są naturalnym surowcem zielarskim!
Działają rozkurczająco, zmniejszając napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, pobudzają wydzielanie soku żołądkowego oraz wzmagają ruchy perystaltyczne jelit, przeciwdziałają wzdęciom i kolkom jelitowym. Do takich ziół zaliczamy m. in. koper włoski, prawoślaz lekarski korzeń, kruszyna pospolita, lnica pospolita, babka lancetowata liść, senes liść, korzeń arcydzięgla, oraz nagietek lekarski.
🍀 Skutecznym środkiem o działaniu uspokajającym i rozkurczowym jest napar z kwiatów lawendy.
🍀 Napar z korzenia pietruszki, działa w leczeniu wzdęć jelitowych.
🍀 Odwar z owoców kopru skutecznie usuwa wzdęcia.
🍀 Mieszanka na wzdęcia jelitowe: (Klimuszko):
po 50g, napar:
1. Kwiatostan głogu,
2. Ziele serdecznika,
3. Liść rozmarynu,
4. Owoc kolendry,
5. Owoc kopru włoskiego,
6. Kłącze tataraku,
7. Korzeń arcydzięgla,
8. Liść melisy,
9. Ziele tymianku,
10. Liść mięty pieprzowej.
1 łyżka ziół zalać szklanką gorącej wody, parzyć 15-20 minut, przecedzić. Pić 3 razy dziennie po szklance 20 minut przed posiłkiem.
🍀 Mieszanka w stanach zapalnych jelita grubego (Klimuszko):
Po 50g, odwar:
1. Korzeń arcydzięgla,
2. Korzeń prawoślazu,
3. Korzeń kozłka,
4. Liść podbiału,
5. Kwiat lawendy,
6. Porost islandzki,
7. Kora kruszyny,
8. Kłącze perzu,
9. Kwiatostan głogu
1 łyżka ziół zalać szklanką wody, doprowadzić do wrzenia w garnku, gotować na małym ogniu przez 10 minut. przecedzić. Pić 3 razy dziennie po szklance 20 minut przed posiłkiem.
Także, podsumowując eureki nie odkryłam!😊 Metody są nam wszystkim znane, lecz niewykorzystywane i tu tkwi problem. Wiemy, ale nie stosujemy! Teoria, teorią, a to tylko połowa sukcesu, jednak najważniejsza jest praktyka!💥💪💥
A Wy, jakie macie metody na czyste jelito?😁😁😁

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza