Skąd wzięła się moda na rude koty?
Od dobrych kilku lat rude koty są po prostu hot. Prawdziwy boom na rudzielce zapoczątkował słynny komiks, a potem film, o kocie Garfieldzie. Garfield jest gruby, leniwy, złośliwy, a jednak wszyscy go kochają. Bo choć Garfield bardzo się stara, by to jemu było dobrze na tym świecie, ba, najwygodniej i najlepiej, dziwnym zrządzeniem losu ostatecznie okazuje się, że czyni dobro, a jego niecne plany mają zaskakująco pozytywne dla wszystkich zakończenia. Pod pręgowanym rudym futrem kryje się złote serce. Być może podświadomie odnajdujemy się w nim – bywamy snobistyczni, samolubni, leniwi, ale w gruncie rzeczy potrafimy zrobić wiele dla innych ludzi i dla zwierząt. Nie jesteśmy tacy źli. Uwielbiamy okazywać się wielkoduszni. W sposób szczery i nieszczery, inteligentnie. Całkiem jak Garfield.
9 zaskakujących faktów o rudych kotach
1. 80% rudych kotów to kocurki.2. Rude koty najczęściej mają oczy bursztynowe o różnym nasyceniu lub zielone.
3. Zielonookie rude kotki spotyka się ekstremalnie rzadko.

5. Ginger, Imbir, Biszkopt i Cynamon to najczęściej nadawane imiona rudym kotom.
6. Rudy kolor sierści związany jest z obecnością pigmentu feomelaniny, odpowiadającej za kolor żółty bądź rudy. W zależności od ilości zgromadzonego w sierści pigmentu, rudość może mieć różne nasycenie, od bardzo jasnego kremowo-biszkoptowego po ciemnobursztynowy.

8. Naukowo nie udało się do tej pory potwierdzić teorii, jakoby rude koty były bardziej delikatne i chorowite od kotów o innym umaszczeniu.

W praktyce oznacza to tyle, że opiekunowie rudych kotów i lekarze weterynarii powinni pamiętać, by zwracać uwagę na rude koty – mogą reagować inaczej niż inaczej umaszczone koty na szczepionki, leki czy narkozę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz