wtorek, 21 listopada 2017

Ocet jabłkowy z miodem i wodą. Zapobiega niemal wszystkim dolegliwościom.

Badania na całym świecie potwierdzają i doceniają to, co odkrył Hipokrates 400 lat p.n.e. Leczył swoich pacjentów naturalnym octem jabłkowym. Jak zauważył grecki uczony, to potężny eliksir oczyszczający i leczniczy. Ocet jabłkowy jest naturalnie występującym antybiotykiem i środkiem antyseptycznym, zwalczającym zarazki i bakterie. Zobacz, w przypadku jakich dolegliwości warto go stosować.


ArtretyzmNałóż kompres z octu jabłkowego na bolesne stawy, albo pij szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego i dwiema łyżeczkami miodu trzy razy dziennie. Miejscowe leczenie można również wykonać przez zanurzenie dłoni lub stopy w mocnym, gorącym roztworze octu jabłkowego na dziesięć minut, dwa lub trzy razy dziennie (jedna czwarta filiżanki octu jabłkowego na półtorej filiżanki wody).
Astma
Dodaj łyżkę stołową octu do szklanki wody i popijaj małymi łykami przez pół godziny. Powtórz po upływie godziny.
Utrata krwi
Pomoże na przykład, gdy osoba krwawi z nosa bez wyraźnego powodu. Rozmieszaj dwie łyżeczki octu jabłkowego w szklance wody, pij trzy razy dziennie, a pomożesz przywrócić krwi naturalne właściwości krzepnięcia.
Zapalenie okrężnicy
Miksturę z octu jabłkowego, miodu i wody popijaj trzy razy dziennie, po dwie łyżeczki.
Kaszel
Istnieje wiele rodzajów kaszlu, z różnych powodów. W niemal każdym przypadku sprawdzi się ocet z miodem. Po dwie łyżeczki obu składników rozpuść w szklance wody. Spożywaj między posiłkami, lub gdy objawy się nasilą. W nocy trzymaj miksturę przy łóżku, by móc wypić w razie ataku kaszlu.
Biegunka
Ocet jabłkowy pomaga w trawieniu, przyswajaniu i eliminowaniu pokarmu oraz jest antyseptyczny dla jelit i całego przewodu pokarmowego. Ze względu na jego właściwości lecznicze, pomaga też szybko pozbyć się biegunki. Do szklanki wody dodaj łyżeczkę octu jabłkowego. Wypij 6 takich mikstur w ciągu dnia.
Zawroty głowy
Dwie łyżeczki octu jabłkowego wraz z dwiema łyżeczkami miodu, rozpuszczone w szklance gorącej lub zimnej wody, spożywane trzy razy dziennie powinny znacznie złagodzić to irytujące zjawisko. Nie oczekuj jednak natychmiastowych rezultatów.
Wysięk z ucha
To częsta dolegliwość w okresie dzieciństwa. Pomoże szklanka wody z łyżeczką octu. Miksturę trzeba wypić rano i po południu.
Egzema
W tym wypadku też pomoże mikstura z octu, miodu i wody. Spożywaj 3 razy dziennie między posiłkami. Rozcieńczony ocet (pół szklanki wody, pół octu) możesz też kilka razy dziennie nanosić na skórę.
Zmęczone i obolałe oczy
Wypijaj szklankę mikstury octowo-miodowo-wodnej trzy razy dziennie. Dostarcza oczom składników niezbędnych dla ich zdrowia i funkcjonowania.
Zmęczenie
Przewlekłe zmęczenie jest sygnałem, że organizm potrzebuje uwagi. Większość osób cierpiących na chroniczne zmęczenie nie ma wystarczająco dobrego, zdrowego snu. Aby złagodzić sen, zaleca się miód, który działa uspokajająco na organizm. Następującą mieszankę warto trzymać przy łożku: trzy łyżeczki octu jabłkowego, rozpuszczone w szklance miodu. Dwie łyżeczki zjedz przed snem. Jeśli nie zaśniesz w ciągu godziny, powtórz.
Zatrucie pokarmowe
Jak wspominaliśmy, ocet jabłkowy ma właściwości antyseptyczne. To zmniejsza szkodliwość niektórych produktów spożywczych.
Wypadanie włosów
Wypadanie włosów spowodowane jest przede wszystkim niedoborem soli mineralnych. Ocet jabłkowy przywróci naturalną równowagę i uzupełni niedobory tam, gdzie jest to konieczne. Włosy przestaną wypadać, zaczną rosnąć szybciej i się zagęszczą. Dawkowanie to jedna łyżeczka octu jabłkowego, rozpuszczona w szklance wody, spożywana razem z posiłkami lub pomiędzy.
Bóle głowy
Ocet jabłkowy i wodę, w stosunku 1:1 należy wlać do garnka i powoli gotować. Kiedy mikstura zacznie parować, pochyl się nad nią i wykonaj 50-80 wdechów. Na ogół łagodzi to ból głowy, albo uśmierza go całkowicie.
Słuch
Terapia octem jabłkowym przyniosła doskonałe wyniki w przypadku upośledzenia słuchu. Miksturę z wodą i miodem spożywaj trzy razy dziennie.
Zgaga
Tę dolegliwość złagodzisz, pijąc wodę, zmieszaną z octem w stosunku 1:1 przed posiłkami.
Czkawka
Wypij łyżeczkę octu jabłkowego, a minie jak ręką odjął.
Wysokie ciśnienie krwi
W tym wypadku należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe. Ocet nie jest lekarstwem, ale może nieco pomóc. Pomoże znana już mieszanka dwóch łyżeczek octu, dwóch miodu, rozpuszczonych w szklance wody. Pij 3-4 razy dziennie.
Nerki i pęcherz
Ocet jabłkowy pomoże wypłukać z nich szkodliwe substancje. Dwie łyżeczki octu jabłkowego rozpuść w szklance wody i pij sześć razy dziennie.
Miesiączka
Terapia octem jabłkowym z pewnością ureguluje i znormalizuje obfite krwawienie. Dawkowanie: dwie łyżeczki octu jabłkowego, rozpuszczone w szklance wody, trzy razy dziennie.
Problemy z paznokciami
Kruche, pękające, cienkie paznokcie są oznaką niedoboru witamin i nieprawidłowego metabolizmu w organizmie. Ocet jabłkowy może zaradzić tym dolegliwości. Znikną też białe plamki. Dawkowanie: dwie łyżeczki, rozpuszczone w szklance wody, trzy razy dziennie.
Nerwowość
Pij miksturę z miodu, octu i wody 3 razy dziennie.
Otyłość
Dwie łyżeczki octu jabłkowego, rozpuszczone w szklance wody pij codziennie rano. Przez pewien czas także w ciągu dnia. Napój należy popijać podczas posiłku, co zapobiegnie przejadaniu się i będzie sprzyjać trawieniu.
Półpasiec
Ocet jabłkowy łagodzi ból wynikający z półpaśca. Stosuj go 6 razy dziennie, nierozcieńczony, na miejsce chorobowo zmienione.
Ból gardła
Przepłucz gardło mieszanką octu z wodą (łyżka octu na szklankę wody). Powtarzaj co godzinę, aż zauważysz poprawę.
Zęby
Ocet doskonale poprawia stan zębów. Do płukania jamy ustnej użyj roztworu z łyżeczki octu i szklanki wody. Powtarzaj co wieczór. Ten nawyk zapobiegnie próchnicy. Płyn do płukania jamy ustnej może być również stosowany w przypadku podrażnionych dziąseł.
Żylaki
Nierozcieńczonym octem smaruj żylaki rano i wieczorem. Dobrze masuj - zawsze w kierunku serca. Poza tym 3 razy dziennie pij miksturę z miodem i wodą.
Do kąpieli
Zamiast używać mydła, dodaj pół litra octu jabłkowego do wody i pozostań zanurzony przez co najmniej piętnaście minut, aby powierzchnia skóry ciała mogła mieć możliwość wchłonięcia substancji. Taki zabieg będzie szczególnie korzystny dla osób z podrażnioną i swędzącą skórą.
Swędząca skóra głowy
Weź jedną łyżeczkę octu jabłkowego i szklankę wody - zanurz grzebień w roztworze i dokładnie rozczesz włosy, aż będą wilgotne. Zabieg wykonaj 15 minut przed myciem włosów. Pomaga również w eliminacji łupieżu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz