wtorek, 16 września 2014

Moc kasztanów.

Kasztany są naturalnymi odpromiennikami. Trzymane przy urządzeniach elektronicznych z łatwością pochłaniają szkodliwe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne.
Brązowe owoce kasztanowca doceniane są przez radiestetów, zielarzy, przemysł kosmetyczny, farmaceutyczny, a także dzieci, które lubią je zbierać. Wielu kładzie je obok telewizora, bo mają pochłaniać szkodliwe promieniowanie.
Kasztany są naturalnymi odpromiennikami. Trzymane przy urządzeniach elektronicznych z łatwością pochłaniają szkodliwe dla człowieka promieniowanie elektromagnetyczne. Warto je kłaść obok telewizorów, komputerów, ale także telefonów komórkowych, radarów, anten, mikrofalówek, suszarek do włosów. Owoce kasztanowca swoją zdolność neutralizacji zachowują do miesiąca. Po tym czasie należy zastąpić jej nowymi.

Stosuj z umiarem

Nie możemy na pewno przesadzać
z dużą liczbą kasztanów. Bezpiecznie jest nosić dwa lub trzy w kieszeni. Trzymanie przy sobie większej ilości tych niepozornych owoców to nienajlepszy pomysł. Może to odbić się na naszym zdrowiu (bóle głowy, migreny, bezsenność, wymioty, nerwice, depresje, zaburzenia hormonalne, rozdrażnienia, niechęć do jedzenia, a nawet krwotoki).
Radiesteci zalecają sadzenie drzew kasztanowca wokół naszych domów i korzystanie z ich dobrodziejstw. Nie tylko ozdobią nasze podwórko pięknymi, białymi i różowymi kwiatami, ale pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie.

Kasztan dobry i kasztan zły

Medycyna ludowa wykorzystuje lecznicze właściwości kasztanów – ich kwiaty, korę i nasiona. Posiadają bowiem cenny składnik chemiczny – escynę. Stosowana zewnętrznie uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęki (szczególnie przy skręconych kostkach). Wyciągi z kasztanowca działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Mają zastosowanie w leczeniu urazów i pomagają w przypadku poparzeń i odmrożeń pierwszego stopnia. Dodają energii, sprawiają, że mniej dotkliwie odczuwa się zimno, wyciszają bóle reumatyczne. Poprawiają kondycję włosów zwłaszcza przetłuszczających się oraz skóry.
Preparaty z kasztanowca znajdują zastosowanie w łagodzeniu objawów
i leczeniu: miażdżycy, zatorów, zapaleniu żył, hemoroidów, problemów z wątrobą. Maść z kasztanów pomaga w leczeniu żylaków odbytu, kończyn dolnych i górnych.
Na wyciągi (wodne I alkoholowe)
z kasztanowca trzeba jednak uważać. Mogą uczulać i wywoływać problemy z układem pokarmowym.
Najbezpieczniejsze są kasztany w formie przetworzonej: nalewki, kremy, susz.

Dalszy ciąg artykułu : http://hipokrates2012.wordpress.com/2014/09/15/moc-kasztanow/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz